Kodėl “Gazpromo“ statytiniai advokatauja Ukmergės valdžiai?


Kaip pavyko sužinoti, į ginčą, kilusį po vienašališko sutarties nutraukimo tarp Ukmergės  savivaldybės valdžios ir šilumos tiekėjo UAB “Miesto energija“ aktyviai įsitraukė AB “Lietuvos dujos“ generalinis direktorius Š.Valentukiavičius.

Jis kartu su Ukmergės rajono meru A.Kopūstu lankosi įvairiose Valstybės institucijose ir bando įtakoti šių institucijų sprendimus. Tai – ne tik nesuderinama su sąžiningo verslo praktika, tai ne tik “kvepia“ tarybiniais laikais, kada tokiais būdais būdavo “prastumiami“ reikalingi sprendimai, bet ir negali nestebinti.

Iš kitos pusės galima “Gazpromo“ advokatus suprasti – juk UAB “Miesto energijos“ likimas (turto nacionalizacija, neteisėtas turto nusavinimas, neteisėtas viešos paslaugos sustabdymas ir kt.) jau netrukus laukia AB “Lietuvos dujos“. Tai įvyks Lietuvai įgyvendinus ES direktyvas ir nacionalizavus dalį AB “Lietuvos dujos“ turto.

Galbūt “Gazpromo“ advokatai mokosi iš svetimų klaidų? Nors greičiausiai tai – paprasčiausias bandymas Ukmergės vartotojus palikti ant “Gazpromo“ “narkotikų“ adatos. Juk būtent Ukmergės savivaldybė 2009 metais, tvirtindama ilgalaikių investicijų į šilumos ūkį planą, iš ten išbraukė biokuro katilinės statybą. Būtent ši investicija mažintų šilumos kainą, priklausomybę nuo “Gazpromo“ “narkotikų“. Kas šiandien gali paneigti, kad vadinamasis Ukmergės meras veikia ne “Gazpromo“ naudai?

Tokia “Gazpromo“ advokatų veikla bus nukreipta į daugelį savivaldybių, kurios yra “Gazpromo“ “narkotikų“ naudotojos, nes tai atitinka Rusijos strategiją Lietuvoje. Tikėtina, kad tokia “Gazpromo“ advokatų veikla – bet kokiomis priemonėmis užkariauti vietinės valdžios palankumą, nes būtent vietinės valdžios spręs alternatyviosios energetikos klausimus, yra kasdieninė, tik šiuo atveju ,,Gazpromo“ statytiniai “apsišvietė“…

Nuotraukoje: straipsnio autorius – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras Kęstutis Grinius.

2010.07.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.