Kodėl skęsta valstybės laivas?!


Valstybė, toliau statoma ant melo ir apgaulės pamatų, yra pasmerkta žlugti. Ir niekas jos neišgelbės, kol didieji turtuoliai, viską gavę pusvelčiui, neprisipažins sau ir visiems, kad elgėsi ne taip, kaip derėtų.

Vagims ir apgavikams sudėti pinigus verčiami pensininkai tikrai neišgelbės valstybės skęstančio laivo.

Pirmiausia, tegul grąžina į valstybės iždą neteisingai, apgaulės būdu privatizavę buvusias įmones dabartiniai jų savininkai. Iki šiol buvo legaliai grobiama pasinaudojus pieštuko (grobuonių įnašas) ir namo (valstybės įnašas) principu. Ir toliau tokiu pat principu grobiama. Kodėl visa tai leidžiama daryti? Šis principas iškilo aikštėn pradėjus judinti Leo.lt bendrovę, ir jį labai puikiai išaiškino Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) vadovas advokatas Kęstutis Čilinskas.

Kodėl vieni, gyvenantys nesąžiningai, žino tik savo teises, bet nenori suvokti, kad dar yra ir pareigos. Tie, kurie gyveno ir dirbo sąžiningai, ir stropiai vykdė savo pareigas valstybei, dabar yra verčiami dar paremti nesąžininguosius. Todėl gėda klausyti, kad tuos nesąžininguosius turi remti pensininkai, kurie nė vienas tikrai nieko neprivatizavo jau minėtu pieštuko ir namo principu.

Kiek tokių grobikų yra Lietuvoje?! Nerodysiu pirštu, tegul patys prisipažįsta, jei dar turi nors krislelį sąžinės ir drąsos. Manau, visi tą gerai žinome ir matome. Buvę didžiųjų (ir ne didžiųjų) įmonių direktoriai po Nepriklausomybės atkūrimo tapo tų įmonių savininkais. Tegul prisipažįsta, kiek jie per beveik dvidešimt Nepriklausomybės metų gavo naudos, ir dabar į valstybės iždą tegul įneša nors vienerių metų savo įmonės pelną, kai valstybė yra atsidūrusi ant bankroto ribos. Grąžinus nors dalį privatizavimo metu šitaip lengvai į kišenę įsidėtų  pinigų, kurie jiems davė milžiniškus pelnus ir sukrovė turtus, būtų lengvai užlopyta biudžeto skylė. Ir nuo to skurdžiais jie tikrai neliktų. Valstybė po tokių žingsnių imtų stotis ant kojų. Visi svertai yra valdžios rankose, jei iš tikrųjų jos yra švarios.

Jei nebebūtų leidžiamas toks laukinis įmonių savinimasis, būtų naikinamas Leo.lt sandoris, kuris buvo sumanytas grobuoniškais tikslais (iš pažiūros viskas yra lyg ir gražu bei teisinga), valstybė imtų atsigauti.

Lemiamu momentu iškilo valstybės išlikimo klausimas. Ar nuslūgs godulys ir prabus sąžinė didžiųjų oligarchų? Ar jie ir toliau nepelnytai naudosis visų žmonių rankomis sukurtu turtu? Kas bus drąsus ir sustabdys to laukinio kapitalizmo šėlsmą? Ar ir toliau leisimės vedžiojami už nosies?!

Daugiau Vytauto Visocko nuotraukų šia tema rasite fotogalerijos albume „Mitingų diena”

2009 metų spalio 2 diena.

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *