Kompiuterinis virusas “Flame” – JAV ir Izraelio specialiųjų tarnybų darbas


Laikraštis “Washington Post“ rašo, kad kompiuterių virusą „Flame“ kartu, vieni kitiems padedami, sukūrė JAV ir Izraelis.

Taip informuoja BBC. Laikraštis kaip savo šaltinius nurodė „Vakarų pareigūnus“.

Galingas virusas “Flame“ buvo aptiktas, kai Jungtinės Tautos pastebėjo, kad iš Artimuosiuose Rytuose esančių kompiuterių dingsta informacija. “Washington Post“ rašo, kad kuriant šį projektą bendradarbiavo JAV nacionalinio saugumo agentūra,  Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) ir Izraelio kariuomenė.

Pasak laikraščio, projekto tikslas buvo sulėtinti Irano branduolinės programos įgyvendinimą, sumažinti spaudimą imtis karinės intervencijos ir pratęsti diplomatinių priemonių ir sankcijų taikymo laiką.

Vėliau naujienų agentūra “Reuters“ pranešė, kad esami ir buvę Vakarų nacionalinio saugumo pareigūnai informavo, jog JAV prisidėjo kuriant kompiuterių virusą. BBC nepavyko šių pranešimų nei patvirtinti, nei paneigti. Izraelio ambasada Londone atsisakė tai komentuoti.

“Flame“ buvo aptiktas balandį, o vėliau Rusijos kovos su virusais kompanija “Kaspersky Labs“ pranešė, kad Irane buvo įvykdytos 189 kibernetinės atakos, Izraelyje ir Palestinoje – 98, o Sudane – 32.

“Washington Post“ citavo anonimu norėjusį likti buvusį aukštą JAV žvalgybos pareigūną, kuris sakė, kad “Flame“ tikslas buvo paruošti dirvą kitokio pobūdžio slaptiems veiksmams. Ekspertai “Flame“ ataką apibūdino kaip “vieną sudėtingiausių kada išaiškintų grėsmių“, ir teigė, kad tai – tarpvalstybinio lygio ataka.

Žinovai taip pat mano, kad Izraelis, stengdamasis atremti kibernetines atakas, įgis daug žinių ir kada nors gali net pradėti rengti savus kibernetinius išpuolius.

Parengta pagal BBC pranešimus.

2012.06.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *