Kongresas išdavė šaukimus liudyti buvusiam prezidento patarėjui ir teisininkui


JAV Atstovų Rūmų žvalgybos komitetas, vykdydamas tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016 metų prezidento rinkimus, išdavė šaukimus liudyti buvusiam prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) patarėjui ir teisininkui, praneša BBC.

Liudyti iškviesti atleistasis prezidento patarėjas saugumo klausimais Maiklas Flinas (Michael Flynn) ir teisininkas Maiklas Koenas (Michael Cohen).

Šis Atstovų Rūmų komitetas atlieka vieną iš kelių šiuo metu vykdomų tyrimų dėl Maskvos kišimosi į pernai vykusius prezidento rinkimus ir galimo bendradarbiavimo su D. Trampo rinkimų komanda.

Pats JAV prezidentas šiuos įtarimus atmeta kaip „melagingas naujienas“.

Apie sprendimą išduoti šaukimus išplatintame pranešime informavo komitetui pirmininkaujantys respublikonas Maikas Konavėjus (Mike Conaway) ir demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff).

„Tęsiant tyrimą dėl aktyvių Rusijos veiksmų per 2016 metų rinkimų kampaniją, šiandien keliems asmenims patvirtinome šaukimus dėl liudijimo bei asmeninių ir verslo dokumentų pateikimo“, – rašoma pranešime.

Panašūs prašymai suteikti informacijos buvo išsiųsti ir keliems kitiems buvusiems D. Trampo pagalbininkams, tarp jų – Rodžeriui Stounui (Roger Stone), Polui Manafortui (Paul Manafort) ir Karteriui Peidžui (Carter Page).

Tuo tarpu prezidento žentas ir artimas patarėjas Džaredas Kušneris (Jared Kushner) taip pat yra patekęs į Federalinio tyrimų biuro (FTB) akiratį tyrimo dėl galimos Rusijos įtakos JAV rinkimams kontekste.

JAV žiniasklaidos teigimu, jis su Maskvos pasiuntiniu Vašingtone aptarė slapto pokalbių su Kremliumi kanalo įrengimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.02; 05:30

print