Konstitucija užtikrina valstybės stabilumą


Minint 23-iąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingame Konstitucijos dienos minėjime. Konstitucinio Teismo surengtame renginyje dalyvavo Konstitucijos kūrėjai, Kovo 11-osios akto signatarai, garbūs teisininkai, teisėjai, mokslininkai, svečiai iš užsienio – Latvijos, Ukrainos, Gruzijos, Moldovos konstitucinių teismų pirmininkai, Lenkijos Konstitucinio Tribunolo atstovas.

Prezidentė pabrėžia, kad, prieš 23 metus referendume priėmę Konstituciją, Lietuvos piliečiai kartu pasiryžo kurti ir ginti darnią pilietinę visuomenę ir teisinę valstybę.

„Konstitucija užtikrina valstybės stabilumą ir saugumą. Galime didžiuotis, kad tai ilgiausiai galiojanti Konstitucija mūsų valstybės istorijoje. Nors ne kartą buvo mėginta išjudinti jos pamatus, šie bandymai buvo nesėkmingi. Tai rodo mūsų Tautos brandą, pagarbą teisinėms vertybėms ir veiksmingą Konstitucijos apsaugos mechanizmą“, – sveikinimo kalboje sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, tik teisės viršenybe grindžiamoje valstybėje galima užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms bei užkirsti kelią diskriminacijai ir privilegijoms. Žodžio laisvė, teisė kurti šalies gerovę ir lemti savo šalies likimą gali būti užtikrinta tik pilietinėje visuomenėje. Šios vertybės yra demokratijos ramsčiai, kuriais grindžiamas mūsų valstybingumas.

Prezidentė savo kalboje pabrėžė, kad Konstitucija svarbi ir geopolitinių iššūkių akivaizdoje. Kai pasaulyje ir visai greta mūsų valstybės vyksta neramumai ir konfliktai, negalima pamiršti, kad iškovota laisvė yra trapi.

„Tautai ir kiekvienam iš mūsų Konstitucija suteikia teisę, o kartu ir pareigą ginti valstybę. Turime užtikrinti, kad nei žodžiu, nei ginklu nebūtų kėsinamasi į pamatines vertybes – nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką. Valstybės apginamumas negali būti paaukotas vardan vienadienės naudos ar politinių dividendų“, – sakė Prezidentė.

Konstitucija svarbiausias ir aukščiausią teisinę galią valstybėje turintis teisės aktas. Ja nustatyti valstybės pamatiniai principai, pagrindinės vertybės, valdžios institucijos sąranga. Svarbiausi valstybės klausimai yra sprendžiami Tautos. 

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2015.10.27; 06:32

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *