Konstitucinio Tribunolo teisėjais nominavo du buvusius partijos PiS parlamentarus


Lenkijos valdančioji „Teisės ir teisingumo“ (PiS) partija pirmadienį nominavo tris naujus kandidatus Konstitucinio Tribunolo teisėjų pareigoms užimti. Du iš jų – buvę aršūs PiS įstatymų leidėjai. Oponentai teigia, kad šis žingsnis susilpnins teismų nepriklausomybę.
 
ES ir žmogaus teisių grupės jau senokai kritikuoja PiS dėl per didelės teismų kontrolės, taip pat dėl įtakos valstybinei televizijai ir valstybinėms įmonėms.
 
Spalio mėnesį parlamento rinkimus laimėjusios PiS atstovai teigė, kad siekiant padidinti teismų efektyvumą ir su šaknimis išrauti komunizmo Lenkijoje liekanas, ši teismų sistemos revizija buvo būtina.
 
Jau dešimt iš penkiolikos šiuo metu tribunole esančių teisėjų yra PiS paskirti asmenys. Naujus kandidatus turės patvirtinti žemesnieji parlamento rūmai – Seimas, kur PiS turi daugumą.
 
Vienas iš kandidatų yra buvęs PiS atstovas, parlamentaras Stanislawas Piotrowiczius, sovietiniais laikais užėmęs prokuroro pareigas. Jis pagarsėjo dėl opozicijos aktyvisto persekiojimo devintajame dešimtmetyje ir dėl kunigo, seksualiai priekabiavusio prie nepilnamečio, bylos sustabdymo.
 
Antroji kandidatė, taip pat buvusi parlamentarė ir PiS narė Krystyna Pawlowicz, gerai žinoma dėl išpuolių prieš opozicijos narius ir aktyvistus.
 
Šeštadienį tviterio paskyroje ji parašė, jog žalieji aktyvistai ir homoseksualų teisių gynėjai „tarnauja blogiui“.
 
Trečioji kandidatė – buvusi finansų viceministrė, akademikė Elzbieta Chojna-Duch. Praėjusiais metais ji pareiškė, kad Nobelio premijos laureatas ir „Solidarumo“ judėjimo didvyris Lechas Wałęsa, dešimtame dešimtmetyje eidamas prezidento pareigas, pakenkė Lenkijos valstybei.
 
Paskelbus kandidatus, didžiausios Lenkijos opozicinės centristų partijos „Piliečių platforma“ atstovas, parlamentaras Marcinas Kierwinskis teigė: „Tai Lenkijos teisingumo sistemos griūtis…Jie (kandidatai) užtemdys Konstitucinio Tribunolo nepriklausomybę“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.05; 05:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *