Prezidentas išvyksta darbo vizito į Suomiją


Prezidentas Gitanas Nausėda. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį darbo vizito vyksta į Suomijos Respubliką, kur susitiks su šios šalies vadovu Sauli Niinistö, ministru pirmininku Antti Rinne ir parlamento pirmininku Matti Vanhanenu.
 
Pasak prezidento, Suomijos, kaip mūsų valstybei artimos ir svarbios partnerės, vaidmuo nuolat auga. Lietuva vertina abi šalis vienijantį intensyvų ir draugišką dialogą, ypač ekonomikos, energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Abi šalys įsitraukusios į intensyvų regioninį Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimą.
 
Vizito metu Lietuvos ir Suomijos vadovai aptars dvišalius santykius, ekonominių ryšių stiprinimo galimybes. Suomija yra 9 pagal dydį užsienio investuotoja mūsų šalyje. Prezidentai kalbės ir regioninio saugumo, santykių su Rytų kaimynystės valstybėmis, branduolinės saugos, partnerystės NATO ir kovos su hibridinėmis grėsmėmis klausimais, sakoma Prezidento komunikacijos grupės pranešime.
 
Po diskusijų prezidentai surengs bendrą spaudos konferenciją.
 
Susitikime su Suomijos premjeru bus aptarta Europos Sąjungos darbotvarkė – šį pusmetį Suomija pirmininkauja Europos Vadovų Tarybai.
 
Suomijos didvyris – Karlas Gustavas Emilis Manerheimas
Jau prasidėjusios intensyvios derybos dėl daugiamečio ES biudžeto, su kuriuo susijęs ir finansavimas regioniniams infrastruktūros projektams. Taip pat darbotvarkėje – Mobilumo paketo, „Brexito“, klimato kaitos klausimai.
 
Helsinkyje prezidentas G. Nausėda padės vainiką ant Suomijos didvyrio Karlo Manerheimo kapo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.05; 00:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *