Krašto apsaugos sistemos vadovybė Vilniuje susitiko su Ukrainos kariuomenės vadu generolu Viktoru Muženko


Lapkričio 22 d. į Lietuvą oficialiu vizitu atvykęs Ukrainos kariuomenės vadas (Generalinio štabo viršininkas) generolas Viktoras Muženko (Viktor Muzhenko) ir jį lydinti delegacija Vilniuje susitiko su laikinuoju krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir Lietuvos kariuomenės vado generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.

Susitikimuose buvo aptartas dvišalis ir daugiašalis Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas, saugumo situacija ir aktualūs Ukrainos kariuomenės reformų klausimai.

„Lietuva gynybos reformas pradėjo prieš 20 metų ir jos tęsiasi iki šiol. Dabar dalinamės savo patirtimi su Ukraina. Raginame aktyviai naudotis dimisijos generolo majoro Jono Andriškevičiaus, pirmojo atkurtos Lietuvos kariuomenės vado, patirtimi, jam dalyvaujant Ukrainos gynybos reformų patariamosios tarybos veikloje“, – susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.  

J.Olekas patikino svečią, kad Lietuvos dėmesys Ukrainos kariuomenei 2017 metais nemažės ir informavo, kad praėjusią savaitę naujai išrinktas Lietuvos Respublikos Seimas vienu pirmųjų sprendimų patvirtino Lietuvos politikos Ukrainos atžvilgiu tęstinumą. 

Lietuvos kariuomenės vadas supažindino generolą V. Muženko su Lietuvos kariuomenės vystymo planais, aptarė vykstantį karinį bendradarbiavimą, jo plėtros galimybes ir Ukrainos kariuomenės reformas.

Ukrainos kariuomenės vadas padėkojo Lietuvai už suteiktą paramą Ukrainos kariuomenei, už Lietuvos dalyvavimą Ukrainos karių rengime ir patarimus reformuojant puskarininkių sistemą ir vystant Ukrainos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgas. 

Šiandien generolas V. Muženko ir jį lydinti delegacija susitiks su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe ir apsilankys Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.), kur apžiūrės šiemet pradėjusį veikti modernų karių treniruočių kompleksą „Mūšis mieste“.

Rytoj, lapkričio 23 d. Ukrainos kariuomenės vadas Krašto apsaugos ministerijoje susitiks su ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi pulkininku Dariumi Užkuraičiu ir kitais ministerijos atstovais. Taip pat Ukrainos delegacijos nariai lankysis Ukrainos ambasadoje, kur susitiks Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Yatsenkivskiu ir su Lietuvoje reabilituojamais Ukrainos kariais. 

Svečiai taip pat dalyvaus iškilmingoje rikiuotėje, skirtoje Lietuvos kariuomenės dienai ir kariuomenės atkūrimo 98-ųjų metinių minėjimui, Katedros aikštėje.

Kartu su gen. V. Muženko į Lietuvą atvyko Ukrainos Generalinio štabo Karinio bendradarbiavimo ir taikos palaikymo operacijų generalinio direktorato viršininkas generolas leitenantas Leonidas Holopatiukas, Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai.

Ukrainos kariuomenės vadą vizito metu Lietuvoje lydi Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskis.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

2016 m. rugsėjo mėn. Lietuva perdavė Ukrainos kariuomenei 150 tonų nebenaudojamos amunicijos. 

Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais dalyvauja Ukrainos reguliarios kariuomenės padalinių rengimo programoje. Taip pat Lietuva toliau remia Ukrainos karininkų ir puskarininkių mokslus Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigose ir Baltijos gynybos koledže.

2016 m. balandžio 18 d. Kijeve oficialaus vizito metu Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) pasirašė Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministerijų susitarimą dėl mokymų ir patariamųjų programų vystymo ir įgyvendinimo.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.11.23; 05:00

print