Kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl šmeižto Rusijos televizijoje apie J.Žemaitį-Vytautą


Generolo Jono Žemaičio – Vytauto paminklas prie Krašto apsaugos ministerijos Vilniuje. Skulptorius – Gintautas Lukošaitis. Slaptai.lt nuotr.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas dėl galimo šmeižimo ir galimo mirusiojo atminimo paniekinimo kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Jis prašo įvertinti Giedriaus Grabausko pasisakymus apie Lietuvos partizanų vadą Joną Žemaitį-Vytautą.

Rusijos televizijos kanalu „Rossija 1“, kurio programas Lietuvoje transliuoja Rusijos televizijos kanalas „Rossija 24“, kovo 3 d. transliuotoje savaitės naujienų ir aktualijų laidoje „Vesti nedeli“ buvo rodytas reportažas apie Lietuvos partizaninį pasipriešinimą sovietinei okupacijai. Reportaže prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje esančio paminklo Lietuvos partizanų vadui J. Žemaičiui-Vytautui Kaune kalbintas žurnalistu prisistatantis „Socialistinio liaudies fronto“ pirmininkas G. Grabauskas teigė, jog „tai paminklas vadinamajam herojui, o faktiškai holokausto dalyviui J. Žemaičiui-Vytautui, kuris 1941 m. Kaune ir Vilniuje žudė žydus ir po karo buvo miško brolių vadu“.

L. Kasčiūno teigimu, akivaizdu, kad šioje Rusijos televizijos laidos „Vesti nedeli“ ištraukoje buvo skelbiama melaginga informacija apie Lietuvos partizaninį pasipriešinimą, menkinami Lietuvos partizanai, kurstoma neapykanta jų atžvilgiu. Tai nėra pirmas atvejis, kai Rusijos televizijos kanalai skleidžia tokio ir panašaus pobūdžio informaciją apie Lietuvą ar kitas Baltijos šalis. Vykdydama informacinį karą ir skleisdama priešišką propagandą, melagingas žinias, Rusija siekia kurstyti visuomenės įtampą ir Lietuvos žmonių nepasitikėjimą savo valstybe.
Jonas Žemaitis – Vytautas, Lietuvos didvyris

„Todėl šiuo atveju prašau įvertinti G. Grabausko pasisakymus dėl galimo šmeižimo ir galimo mirusiojo atminimo paniekinimo. Taip pat prašau įvertinti, ar jo pasisakymuose nėra tautinės neapykantos kurstymo požymių. Tai jau ne pirmas kartas, kai G. Grabauskas šmeižia mūsų partizanus ir jų atminimą Rusijos televizijos reportažuose. Turime imtis veiksmų ir netoleruoti tokių veikėjų kaip G. Grabauskas veiksmų ir mūsų valstybei svarbių žmonių atminimo šmeižto“, – savo kreipimąsi komentavo Seimo narys.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)
 
2019.03.27; 07:07
print