Kremliaus ruporai gina pozicijas ant Žaliojo tilto


Po to, kai parlamentinė grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ prieš savaitę organizavo pasitarimą, kuriame gimė idėja peržiūrėti ir iš naujo įvertinti okupaciją šlovinančių paminklų „vertę“ ir jų įrašymą į kultūros vertybių registrą, Kremliaus išlaikomas interneto portalas „Baltijos naujienos“ pradėjo puolimą.

Parlamentinės grupės pirmininkas Arvydas Anušauskas teigia, kad pastaruoju metu minima, jog du paminklai sovietiniams kariams, žuvusiems vaduojant Lietuvą, „tapo vandalizmo objektais“. Seimo narys mano, kad kalbama apie Trakų rajone stovintį paminklą NKVD kareiviams, kurie buvo nukauti Lietuvos partizanų ir jokio fronto net iš toli nematė.

„Tai sena praktika – terorą vykdžiusius NKVD kareivius sulyginti su Antrojo pasaulinio karo dalyviais. Taip pateikus informaciją niekas nebeatskiria, kur kovotojai su fašizmu, o kur – Stalino cerberiai ir tautų naikintojai“, – teigia Seimo narys.

Pasak A. Anušausko, Kremliaus finansuojamas interneto portalas taip pat pradėjo puolimą prieš pasitarime dalyvavusius asmenis. Vienu iš taikinių tapo Sovietinės okupacijos tyrimo asociacija, kurios vadovas N. Černiauskas, įrašomas į „kovotojų su paminklais“ sąrašą už pasisakymą prieš Žaliojo tilto skulptūras. Tuo pačiu metu Seimą pasiekė Mikhailo Saradževo pasirašytas elektroninis laiškas, kuriame jis puola minėtos parlamentinės grupės pirmininką Arvydą Anušauską bei su juo susitikusius Sofijos Kovalevskajos mokyklos moksleivius, bjaurisi Lietuvos teritoriniu vientisumu.

„Matyt tie, kurie yra suinteresuoti gilinti atskirtį tarp mūsų piliečių pajuto, jog jų planai gali griūti. Tai tik įrodo, kad skirtingų tautų Lietuvos piliečius yra daugiau vienijančių dalykų. Kas toks M. Saradževo, nebuvo sunku nustatyti. Jis prisistato ir kaip Gruzijos kazokų atamano patarėjas, ir kaip Kaukazo kazokų sąjungos generolas majoras. Skelbiamuose straipsniuose socialiniuose tinkluose jis yra pasižymėjęs kaip Abchazijos separatistų gerbėjas, Gruzijos ir Ukrainos teritorinio vientisumo niekintojas. Turbūt tokie asmenys junta, jog jų ginamos pozicijos ant Žaliojo tilto silpsta ir tuomet iš paskutiniųjų agresyviai priešinasi bet kokiems žingsniams, kurie leidžia giliau pažvelgti į okupacijos palikimą ir leisti kitų tautų jaunimui jį pažinti ne iš putiniškų vadovėlių“, – teigia parlamentinė grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininkas A. Anušauskas.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: parlamentaras Arvydas Anušauskas.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt

2014.11.07; 06:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *