„Šviniaus ir Uspaskich draugystės turinį turi išsiaiškinti teisėsauga“


Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas komentuoja Viktoro Uspaskicho ir Arūno Pukelio susitikimą.

„Jeigu kam nors dar kažkas nebuvo aišku dėl Prezidentės išsakytų nuogąstavimų, kad galime tapti oligarchų ir nusikaltėlių valdoma valstybe, tai po Šviniaus ir Uspaskicho susitikimo viskas darosi aiškiau.

Kol muitininkai giriasi rekordiniais kontrabandos sulaikymais, vyksta naujų kelių paieškos.

Per metus padvigubinus sugautų stambių kontrabandinių grupuočių nuostolius ir stipriau užtvėrus kelią kontrabandininkams Pagėgių ruože, dabar 40 proc. kontrabandinių cigarečių vežama iš Baltarusijos.

Kas – Uspaskich ar Švinius, kam, už kiek ir kuo Baltarusijoje norėjo padėti, mes galime tik spėlioti.

Kyla abejonių dėl tokių politikų skaidrumo, ypač kai kaltinamasis baudžiamojoje byloje dėl finansinių nusikaltimų susitinka su tokiu abejotinos reputacijos asmeniu verslo (?!) reikalais.

Politikams keliami didesni atsakomybės standartai, todėl politikas turėtų vengti  bendravimo su abejotinos reputacijos asmenimis, apie kuriuos visuotinai žinoma, kad jie buvo traukiami baudžiamojon atsakomybėn ir kad jiems taikomos prevencinės priemonės.

Visuomenė turėtų atkreipti dėmesį į tokius politikų ryšius, ir šiuo atveju abejones galėtų išsklaidyti tik paties politiko sąžiningas tokių kontaktų turinio atskleidimas.

Tai ypač svarbu žinant, kad Švinius teisėsaugos įspėtas nevykdyti neteisėtos veiklos, darančios žalą valstybės, visuomenės ar asmenų interesams bei nesivelti į nusikalstamą veiklą.

Šiuo atveju, teisėsauga turėtų išsiaiškinti, ar taip nėra pažeidžiamos organizuoto nusikalstamumo užkardymo priemonės bei ištirti, ar po „verslo kontaktų“ priedanga nerezgamos kokios nors nusikalstamos veiklos Lietuvoje ar Baltarusijoje.

Manau, kad tokie išaiškinimai yra būtini piliečiams, kuriems rūpi, ar politinės partijos vadovo broliavimasis su „šešėliu“ neatsilieps politiniams sprendimams ir nepažeis jų interesų.“

Nuotraukoje: Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

2011.01.31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *