Kas tai – Rusijos specialiųjų tarnybų provokacija?


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti, kas socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė puslapį „Wileńska Republika Ludowa – Виленская Народная Республика“.

Sausio 29 d. minėtame socialiniame tinkle buvo išplatinta informacija, kad sukurtas puslapis „Wileńska Republika Ludowa – Виленская Народная Республика“ jau turi daugiau nei 200 šalininkų.

„Nors tai buvo įvardyta kaip provokacija, tačiau iki šiol nebuvo pradėtas joks teisėsaugos tyrimas. Kadangi konstitucinės vertybės – Respublikos suverenumas ir teritorinis integralumas – turi būti ginamos nuo bet kokių išpuolių, kreipiuosi į Generalinę prokuratūrą su prašymu ištirti, nustatyti iniciatorius“, – teigia A. Anušauskas.

Seimo nario nuomone, „Generalinė prokuratūra gindama konstitucines vertybes turi reaguoti nedelsiant, nesukurdama nebaudžiamumo iliuzijos“.

Pasak jo, nors akivaizdus Rusijos specialiųjų tarnybų braižas (lygiai tokios pat idėjos buvo transliuojamos ir prieš 25 metus), tačiau tai nereiškia, kad nereikia tirti tokių atvejų.

2015.02.04; 06:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *