Pasmerkė Klaipėdos „išvadavimo“ minėjimą su Georgijaus juostelėmis ir paramą Rusijos agresijai


Seimo narė klaipėdietė Agnė Bilotaitė pasmerkė Klaipėdoje sausio 27 d. surengtą Klaipėdos „išvadavimo“ 70-mečio minėjimą. Kaip skelbiama žiniasklaidoje, renginio vietą puošė Ukrainos separatistų ir jų rėmėjų simboliu tapusios Georgijaus juostos, jo metu sakytose kalbose dėl konflikto Ukrainoje kaltinta pačios Ukrainos valdžia.

A. Bilotaitės teigimu, tuo metu, kai Rusija tik aktyvina atakas prieš Ukrainą ir Mariupolyje žūva už laisvę kovojantys žmonės ir beginkliai civiliai, Lietuvos rusų bendruomenės atstovai daro gėdą visai rusų tautinei bendrijai viešai reikšdami paramą tokiems Putino režimo veiksmams.

„Tokie renginiai ir rusų bendruomenės atstovais prisistatančių politikų pasisakymai tik stiprina tautines įtampas tarp rusų bendruomenės ir Rusijos agresiją Ukrainoje smerkiančių visų tautybių Lietuvos piliečių, be to diskredituoja tiek šventės organizatorius, tiek joje dalyvaujančias partijas, – savo poziciją dėstė Seimo narė. – Šokiruoja tai, jog renginio dalyviai, kandidatuojantys į Klaipėdos miesto tarybą, dėl karo Ukrainoje atvirai kaltina būtent Ukrainos tariamai revanšistinę valdžią, kuriai, ko gero, patartų ramiai susitaikyti su rytinių teritorijų ir Krymo okupacija“.

Abejonių Seimo narei kelia ir pačios šventės prasmingumas. Ji atkreipia dėmesį, jog Klaipėda Antrojo pasaulinio karo pabaigoje taip ir nebuvo išvaduota, pasikeitė tik jos užgrobėjai.

„Klaipėdos „išvadavimas“ iš nacistinės Vokietijos švenčiamas taip, tarsi ji būtų tapusi laisva nepriklausomos Lietuvos valstybės dalimi, o ne atitekusi kitam okupantui ir valdoma tokio pat totalitarinio režimo su Stalinu priešakyje. Klaipėdos perėjimas iš vienų okupantų rankų į kitas Lietuvai nėra jokia šventė, priešingai, dar vienas tamsus skausmingos mūsų šalies istorijos puslapis“, – teigia A. Bilotaitė.

Sausio 27 d. Klaipėdos koncertų salėje buvo minimas Klaipėdos išvadavimo iš nacistinės Vokietijos septyniasdešimtmetis. Renginio metu pagerbti Raudonosios Armijos kariai, Antrasis pasaulinis karas buvo vadinamas Didžiuoju Tėvynės karu, taip pat liaupsinamas sovietų okupacinės valdžios indėlis į Klaipėdos miesto raidą. Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Vladimiras Novikovas.

Nuotraukoje: Seimo narė Agnė Bilotaitė.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt

2015.02.01; 06:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *