Kremlius teigia, kad neartėja prie karo su Ukraina


Kremlius sekmadienį pareiškė, kad jis nejuda karo su Ukraina link, nors pastarosiomis savaitėmis Rusija telkė savo karines pajėgas prie Ukrainos sienos, šalia separatistų kontroliuojamų teritorijų.
 
Pastarosiomis savaitėmis suintensyvėjo kovos tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų, kontroliuojančių du regionus šalies rytuose. Tai sukėlė susirūpinimą dėl galimo šio ilgalaikio konflikto paaštrėjimo.
 
„Žinoma, niekas neplanuoja žengti karo link ir apskritai niekas nepripažįsta tokio karo galimybės“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
 
Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas pridūrė, kad „niekas taip pat nepritaria pilietinio karo Ukrainoje galimybei“.
 
D. Peskovas tvirtino, kad „Maskva nedalyvauja konflikte, bet pridūrė, kad Rusija neliks abejinga rusakalbių, gyvenančių konflikto draskomame regione, likimui“.
 
„Rusija deda visas įmanomas pastangas, kad padėtų išspręsti šį konfliktą“, – teigė atstovas.
 
Ukraina kaltina Rusiją telkiant tūkstančius karių prie šiaurinės ir rytinės jos sienų, taip pat aneksuotame Kryme. Kremlius neneigė kariuomenės judėjimo, bet tvirtino, kad Maskva neketina niekam kelti grėsmės.
 
Karas Rytų Ukrainoje prasidėjo 2014 metais, netrukus po to, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį. Jungtinės Tautos (JT) skaičiuoja, kad konflikto metu žuvo per 13 tūkst. žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.12; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.