Kremlius: Ukrainos atsisakymas siekti NATO narystės prisidėtų prie padėties deeskalacijos


Kremlius

Maskva, vasario 14 d. (dpa-ELTA). Galimas Ukrainos siekio tapti NATO nare atsisakymas, pasak Kremliaus, prisidėtų prie padėties sušvelninimo. „Kažkaip dokumentuotas Ukrainos atsisakymas (…), tai neabejotinai būtų žingsnis, kuris esmingai prisidėtų prie prasmingesnio atsakymo į Rusijos susirūpinimą“, – pirmadienį Maskvoje pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį cituoja agentūra „Interfax“.
 
Taip jis reagavo į Ukrainos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje žodžius – šis užsiminė apie galimą Kijevo narystės kariniame aljanse atsisakymą, tačiau vėliau interviu BBC tai pavadino „nesusipratimu“.
 
Ukraina siekį tapti NATO nare 2019 metais įtvirtino konstitucijoje.
NATO būstinė Briuselyje
 
Rusija reikalauja iš Vakarų įpareigojančių saugumo garantijų ir, pavyzdžiui, nori užkirsti kelią kaimyninės šalies narystei NATO. Aljansas raštiškame atsakyme jau atmetė šį reikalavimą, teigdamas, kad kiekviena šalis turi teisę pati spręsti, prie ko jungtis.
 
Kol kas nežinomas Maskvos atsakymas į NATO ir JAV laiškus. Pasak D. Peskovo, prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį ketina susitikti su užsienio reikalų ir gynybos ministrais Sergejumi Lavrovu ir Sergejumi Šoigu.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.15; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *