S. Lavrovas: Rusija mato galimybę susitarti su Vakarais dėl saugumo


Sergejus Lavrovas. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, vasario 14 d. (AFP-ELTA). Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė prezidentui Vladimirui Putinui, kad esama galimybės susitarti su Vakarais dėl saugumo.
 
„Kaip Užsienio reikalų ministerijos vadovas turiu pasakyti, kad galimybė (susitarti) visuomet yra“, – per kruopščiai surežisuotą susitikimą su V. Putinu teigė S. Lavrovas, paprašytas pakomentuoti šiuo metu vedamas derybas su Vakarais.
 
Jungtinės Valstijos yra perspėjusios, kad Rusijos invazija į Ukrainą gali įvykti visai netrukus. Tačiau kalbėdamasis su V. Putinu, S. Lavrovas nurodė, kad Maskva yra pasirengusi toliau derėtis su Vakarais.
 
„Ar yra galimybė susitarti su mūsų partneriais dėl svarbiausių klausimų, ar tai tėra bandymas įtraukti mus į nesibaigiantį derybų procesą?“ – televizijos transliuotame susitikime klausė V. Putinas.
 
Atsakydamas į prezidento klausimą, užsienio reikalų ministras teigė: „Mūsų galimybės dar toli gražu neišsemtos, naudojimasis jomis neturėtų tęstis amžinai, tačiau siūlyčiau visa tai tęsti, o galimybes – plėsti.“
 
Jis nurodė, kad antradienį derybų į Maskvą atvyksta Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.02.15; 07:18
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *