Su užsienio šalių ambasadoriais aptarė geopolitinę situaciją


Prezidentas susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio šalių ambasadoriais. Prezidentūros nuotr.

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga susitikęs su Lietuvai akredituotais užsienio valstybių ambasadoriais, prezidentas Gitanas Nausėda jiems pristatė Lietuvos užsienio politikos prioritetus, aptarė geopolitinę situaciją ir regionui kylančias grėsmes ir iššūkius, pranešė Prezidentūra.
 
„Lietuvos kaimynystėje vykstančios geopolitinės tendencijos mums primena apie tai, kad neturėjome ir artimiausiu metu, deja, neturėsime prabangos gyventi stabilioje ir nuspėjamoje aplinkoje. Budrumas, atsparumas ir parengtis tampa vis aktualesni mūsų visuomenei“, – sakė prezidentas. Šių įvykių akivaizdoje, pasak šalies vadovo, yra svarbu viso demokratinio pasaulio vienybė ir solidarumas, glaudus tarptautinių organizacijų bendradarbiavimas ir demokratijos vertybių puoselėjimas.
 
Susitikime prezidentas apžvelgė ES prioritetus ir Lietuvos vaidmenį juos įgyvendinant. Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva ypatingą dėmesį skiria ES žaliajai darbotvarkei ir tikisi proveržio stabdant klimato kaitą globaliu lygmeniu. Prezidentas pabrėžė diskusijų su piliečiais apie ES ateitį svarbą ir teigė, kad aktyvesnis jų įtraukimas į sprendimų priėmimą galėtų atnešti teigiamų rezultatų visai ES. Pasak šalies vadovo, tarp ES prioritetų turėtų išlikti Rytų partnerystės politika ir aktyvus vaidmuo kaimynystėje.
 
Kalbėdamas apie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) aktualijas, G. Nausėda pabrėžė būtinybę ir toliau stiprinti NATO rytinio flango saugumą. Šalies vadovas paminėjo, kad Lietuva skiria didelį dėmesį savo gynybos pajėgumų didinimui ir vertina sąjungininkų indėlį į Lietuvos ir viso regiono saugumą.
 
Prezidentas, kreipdamasis į užsienio šalių ambasadorius, teigė, kad globaliame pasaulyje svarbus vaidmuo atitenka daugiašališkumui. Šalies vadovo teigimu, būtent daugiašališkumo principu veikiančios organizacijos užtikrina žmogaus teisių apsaugą, švietimo ir kultūros sklaidą visame pasaulyje. Prezidentas atkreipė ambasadorių dėmesį į tai, kad šiemet Kaunui atiteko Europos kultūros sostinės vardas, ir pakvietė visus atrasti šį miestą ir jo siūlomą kultūrinę programą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.15; 00:10
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *