V. Zelenskis: Ukraina tęs kelią narystės NATO link


Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas. EPA – ELTA nuotr.

Kijevas, vasario 14 d. (dpa-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis tęs kelią nartytės NATO link. Būdama karinio aljanso narė, Ukraina dabartinėje situacijoje jaustųsi saugiau, pareiškė jis pirmadienį Kijeve po susitikimo su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.
 
„Deja, ne viskas priklauso nuo mūsų“, – pridūrė jis. V. Zelenskis priminė, kad Ukrainos tikslas tapti NATO nare įtvirtintas konstitucijoje.
 
„Kada mes ten būsime, nežino niekas, net kai kurios NATO narės, – apgailestavo jis. – Turime toliau žengti keliu, kurį pasirinkome“.
 
Prieš tai sumaištį sukėlė Ukrainos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje Vadymo Prystaiko pareiškimas, kad Ukraina gali atsisakyti narystės NATO siekio. Užsienio reikalų ministerija ir pats ambasadorius vėliau tai paneigė.
 
Rusija jau seniai reikalauja, kad NATO į savo gretas nepriimtų buvusių sovietinių respublikų, pavyzdžiui, Ukrainos. Jau daug savaičių pirmiausiai JAV įspėja dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Kremlius tai visad neigia.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.15; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *