Krepšinio varžybos galėjo turėti įtakos rinkimų aktyvumui Raseinių–Kėdainių apygardoje


Rinkimai. Kokia jų vertė. Slaptai.lt foto

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė teigia, kad sekmadienį vykę pirmalaikiai Seimo nario rinkimai apsiėjo be rimtesnių incidentų, o įtakos jų aktyvumui galėjo turėti pavakarę vykusios pasaulio krepšinio čempionato varžybos. Kaip teigia pirmininkė, tuo laiku kai žaidė Lietuvos ir JAV rinktinės, piliečių aktyvumas renkant naują Seimo narį sumažėjo.
 
„Aktyviausi rinkėjai šiandien buvo nuo 10 iki 12 valandos. Per šias dvi valandas balsavo – 5,23 proc. rinkėjų. Po pietų rinkėjų aktyvumas krito, ypač 16-18 valandomis. Neatmestina, kad įtakos turėjo ir tuo metu vykusios įtemptos krepšinio rungtynės. Džiugu visus rinkėjus ir Lietuvos krepšinio rinktinę pasveikinti su pergale“, – sekmadienio vakarą surengtoje spaudos konferencijoje sakė VRK pirmininkė.
 
Pasak jos, Kėdainių rajono rinkėjai sekmadienį buvo mažiau aktyvūs lyginant su Raseinių savivaldybės rinkėjais.
 
„Kėdainiuose balsavo iki 22 proc. rinkėjų, o Raseiniuose – virš 31 proc.“, – sakė pirmininkė.
 
Pasak jos, trečdalio nesiekęs rinkėjų aktyvumas yra šiek tiek mažesnis nei buvo 2020 m. Seimo rinkimų metu.
 
„Aktyvumas mažesnis negu 2020 metais, kai rinkimai vyko visoje Lietuvoje. Lyginant su 2019 metais, kai Seimo narių rinkimai vyko tik 3 apygardose, Raseinių – Kėdainių rinkėjai yra aktyvesni, 2019 metais aktyviausiai balsavo Žiemgalos rinkėjai – 25,21 proc.“, – teigė L. Petronienė.
 
Komisija yra gavusi anoniminį pranešimą dėl galimo pažeidimo
 
Jos teigimu, balsavimas vyko sklandžiai, rimtesnių nusižengimų nefiksuota. Visgi VRK pirmininkė informavo apie vieną Komisiją pasiekusį pranešimą.
 
„Apygardos komisija yra gavusi anoniminį pranešimą dėl vienos partijos atstovų galimai vykdytos rinkimų agitacijos, informacija perduota policijai, kol kas tikslesnės informacijos neturime. Iki rinkimų dienos esame sulaukę keleto pranešimų apie politinę reklamą ir tam tikrus balsavimo proceso formalumus. Taip pat buvo palaikomas ryšys ir su Raseinių bei Kėdainių rajonų policijos pareigūnais. Iš jų negavome jokios informacijos apie fiksuotus pažeidimus“, – sakė VRK vadovė.
 
Rezultatus žada iki vidurnakčio
 
L. Petronienės teigimu, tikimasi, kad rinkimų rezultatus pavyks suskaičiuoti iki vidurnakčio.
 
Šioje Seimo kadencijoje tai yra pirmi ir paskutiniai pirmalaikiai rinkimai, nes, kaip teigė VRK pirmininkė, lieka mažiau nei metai iki eilinių rinkimų.
 
Rinkimai. Balsuoti. Slaptai.lt nuotr.

VRK duomenimis, renkant naują Seimo narį Raseinių–Kėdainių apygardoje savo pilietinės valios pareikšti atėjo 29,59 proc. rinkėjų. Rinkimų dieną iki 20 val. prie balsadėžių atėjo 19,18 proc. rinkėjų. Dar 10,41 proc. gyventojų balsavo iš anksto arba namuose.
 
Pirmalaikiai Seimo rinkimai Raseinių-Kėdainių apygardoje surengti, nes Raseinių rajono meru tapęs Arvydas Nekrošius atsisakė parlamentaro mandato. Užimti jo vietą parlamente panoro aštuoni kandidatai. Tai Sandra Barzdienė, iškelta Liberalų sąjūdžio; buvęs Raseinių rajono meras Andrius Bautronis, iškeltas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Edvinas Demidavičius, iškeltas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“; Algirdas Gricius, iškeltas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos; Matas Skamarakas, iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos; Meida Šabūnienė, iškelta Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų); Antanas Tautkus, iškeltas Lietuvos regionų partijos; Darius Ulickas, iškeltas Darbo partijos.
 
VRK duomenimis, balsavimo teisę pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose turi 31 780 Raseinių rajono savivaldybės ir dalies Kėdainių rajono savivaldybės gyventojų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.09.04; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *