Po ilgos pertraukos – prezidento G. Nausėdos ir ministro G. Landsbergio susitikimas


Gabrielius Landsbergis ir Gitanas Nausėda. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pirmadienį po ilgos pertraukos prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Kaip Eltai teigė šalies vadovo patarėjas Ridas Jasiulionis, tai darbinis politikų susitikimas.
 
Jau kurį laiką tokio formato susitikimai nevyko – prezidentas G. Nausėda ir ministras G. Landsbergis susitikdavo tik Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžiuose bei kitokiuose renginiuose.
 
Vasaros pradžioje užvirus diskusijoms apie Vyriausybės ir Prezidentūros santykius, G. Landsbergis nurodė, kad šalies vadovas nemato poreikio su juo susitikti asmeniškai. Vis tik ministras tikino, kad prezidento komanda yra nuolatos informuojama ir gauna visą reikiamą darbinę informaciją.
 
„Pageidavimo akis į akį (susitikti – ELTA) prezidentas nėra išsakęs. Matyt, nėra aktualu. Nėra aktualių klausimų“, – birželį svarstė politikas.
 
Reguliarūs prezidento susitikimai nevyksta ir su premjere Ingrida Šimonyte. Politikai intensyviau bendradarbiavo šio Seimo kadencijos pradžioje, tačiau vėliau susitikimai ėmė retėti.
Ingrida Šimonytė. Reklaminis plakatas Pilaitės rajone Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.
 
Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas anksčiau teigė, kad šalies vadovas jau kurį laiką neturėjo oficialaus darbinio susitikimo su premjere, mat, pasak jo, Vyriausybės vadovė neišreiškia noro susitikti ir aptarti politikos aktualijų su Daukanto aikštės rūmų lyderiu. Pati premjerė nurodo, kad jos ir prezidento santykiai yra konstruktyvūs, o tarpusavio susitikimų pakanka, kad būtų sklandžiai išsprendžiami svarbiausi valstybės klausimai.
 
Paskutinį kartą I. Šimonytė su G. Nausėda buvo susitikę birželio 22 d. – tuomet Vyriausybės vadovė pateikė prezidentui naujo švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto kandidatūrą.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.09.04; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *