Krūtų padidėjimas bet kokiam vyrui turėtų kelti nerimą


Šauktukas

Vyrams krūtų padidėjimas dažnai nereiškia nieko, nes dažniausiai jie tai priskiria įprastam svorio priaugimui. Bet, pasak gydytojų, krūtų padidėjimas (ginekomastija) gali būti ženklas, jog pacientą kamuoja rimtesnės ligos jam to net nežinant. Aiškiau kalbant, krūtų padidėjimą gali lemti netgi vėžys. Kadangi jo ankstyvas aptikimas gali padėti išvengti mirties, kreiptis į gydytojus būtina nedelsiant.

Ginekomastijos problema ateityje kamuos vis daugiau vyrų

Šiuo pavadinimu įvardijamas būtent vyrų krūtų padidėjimas. Didėjančios krūtys gali būti ne tik nutukimo pasekmė. Gydytojai nurodo, kad net ir neturintys didelio viršsvorio gali susidurti su situacija, kuomet krūtys ima augti dėl neaiškių priežasčių. Pavyzdžiui, jeigu asmuo gausiai vartoja alkoholį, bet per dieną sudegina labai daug kalorijų, natūralu, kad riebalų sankaupų neturėtų būti daug. Tačiau, alkoholis skatina estrogeno gamybą organizme. Šis hormonas yra moteriškas, o tai reiškia, kad esant dideliam jo kiekiui, vyrams pradeda vystytis krūtys bei formuojasi pilvas. Supraskite – krūtys didėja ne kaupiantis riebalams, o didėjant krūties liaukai. Tad, kūno sudėjimas keičiasi net ir nesant dideliam priaugtų riebalų kiekiui.

Ekspertai pažymi, kad vyrų krūtų didėjimą iššaukia daug veiksnių, o ateityje bus tik dar blogiau. Kadangi ši liga gali iššaukti ir tam tikrų organų sutrikimas, ne paslaptis, kad jų veiklai įtaką daro mityba. Ir taip aišku, kad vakarų šalių mitybos įpročiai prastėja – vartojama per daug perdirbto maisto ir per mažai vaisių, daržovių ar grūdinės kilmės produktų. Kai dėl mitybos sutrinka organų veikla, tuomet atsiranda papildomos problemos, tarp kurių yra ir vyrų krūtų padidėjimas.

Liūdniausia diagnozė, kaip minėta pradžioje, gali būti vėžys. Tai reiškia, kad ginekomastiją iššaukti gali ši onkologinė liga. Vėlgi, vėžinių susirgimų skaičius taip pat auga dėl to, kad žmonių vartojamas maistas nėra sveikas.

Krūties liaukos šalinimo operacija atliekama tik po tyrimų

Norint atlikti krūties liaukos šalinimo operaciją, pacientui pirmiausia reikia atlikti įprastus tyrimus. Tai dažniausiai būna bendras kraujo tyrimas. Taip pat siekiama nustatyti ar pacientas neturi kraujo krešumo problemų. Galiausiai nustatoma koks gliukozės kiekis vyrauja paciento kraujyje bei atliekama kardiograma.

Tiesa, minėti tyrimai, kurie reikalingi operacijos pasiruošimui, gali būti atliekami kitose gydymo įstaigose. Kreipiantis privačiai, visi minėtieji tyrimai bus atliekami mokamai. Visus tyrimų įkainius klinikos pateikia iš anksto. Tad, jeigu pageidaujate bent kažkiek sutaupyti, galite kreiptis į valstybines gydymo įstaigas ir ten atlikti visus reikalingus tyrimus už mažesnę kainą.

Ypatingai svarbu akcentuoti, kad esant nutukimui ir įtariant cukrinį diabetą, būtina apie tai informuoti chirurgus. Jūsų operacija bus atidėta, nes pirmiausia reikia įsitikinti, kad jūsų nekamuoja jokios kitos ligos, kurios operacijos sėkmei gali daryti neigiamą įtaką. Išsitirti dėl cukrinio diabeto rekomenduojama visiems, kuriems jau nustatytas nutukimas.

Chirurgai bet kokiu atveju pateiks jums nemažai klausimų, į kuriuos turėsite atsakyti. Jokiais būdais nenuslėpkite svarbios informacijos, nes tai tiesiogiai gali paveikti jūsų sveikatą operacijos metu ar po jos.

Po operacijos kiekvieno paciento judėjimas yra apribojamas

Ruošiantis šiai operacijai, būsite įspėti, kad maždaug mėnesį visiškai būsite nedarbingi. Tai reiškia, kad jums nebus galima judinti rankų. Miegoti taip pat turėsite tam tikroje padėtyje. Tik nuo to ar laikysitės gydytojų nurodymų priklausys kaip greitai galėsite grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Ginekomastija yra iš tų problemų, kuri gali baigtis labai rimtomis komplikacijomis, jeigu nesirūpinsite savo sveikata.

2022.01.21; 06:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *