Kulautuvos mokyklos ir Punsko Kovo 11-osios licėjaus draugystė


Šoka Punsko ir Seinų lietuviai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Dalyvavimas bendrame projekte „Draugystės tiltais į istorinę atmintį”, finansuojamame Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis, liudija apie dviejų mokyklų – Kulautuvos pagrindinės ir Punsko Kovo 11-osios licėjaus – draugystę.
 
Anot Kauno rajono savivaldybės atstovų, projektą organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o jį parengė ir finansavimą, beveik 6 500 eurų, jam vykdyti gavo Kulautuvos pagrindinės mokyklos administracijos bei mokytojų komanda.
 
Projekto „Draugystės tiltais į istorinę atmintį” tikslas – stiprinti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo ryšius ir skatinti istorinį dialogą, domėjimąsi abiejų šalių bendra istorija. Šis projektas skirtas paminėti Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms.
Punskas. Lietuvių kultūros namai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Jo metu suorganizuota 4 dienų kelionė po Lenkiją, aplankant lietuviškas saleles, Varšuvą, Krokuvą, Zakopanę. Beveik 50 jaunų žmonių iš abiejų mokyklų turėjo galimybę aplankyti miestą, kuriame prieš 230 metų karališkosios pilies, Abiejų Tautų Respublikos valdovų rezidencijos, Senatorių salėje buvo priimta Gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji rašytinė konstitucija Europoje.
 
Projekto dalyviai turėjo progą apsilankyti ir prie Vyslos upės įsikūrusiame Vavelio architektūriniame komplekse.
 
Tiek Lietuvos, tiek ir Lenkijos atstovams buvo įdomu drauge pavaikščioti ten, kur istorija kalba. Juk Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucijos rankraštis irgi saugomas Krokuvoje, Lenkijos mokslų akademijos bibliotekoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.21; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *