Rusija pristatė naują naikintuvą


Rusijos pristatytas naujasis naikintuvas. EPA-ELTA nuotr.

Rusija, tikėdamasi sulaukti naujų milijardų vertės užsakymų iš užsienio, antradienį pristatė naują naikintuvą, kurį pagamino „Sukhoi“ bendrovė.
 
Orlaivis, pavadintas „Checkmate“, buvo pristatytas aviacijos ir kosmoso mugėje prie Maskvos. Pasak naujienų agentūros „Interfax“, prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Rusijoje dar nėra buvę nieko panašaus į šį naikintuvą.
 
Penktos kartos nematomas radarų reaktyvinis lėktuvas buvo pavadintas „iš esmės nauju kariniu lėktuvu“ ir per artimiausius kelerius metus turėtų būti pradėtas gaminti serijiniu būdu.
 
Ekspertų teigimu, „Checkmate“ buvo sukurtas kaip pigesnis rusiško naikintuvo Su-57 variantas, kad būtų lengviau jį parduoti.
 
Stokholme įsikūrusio taikos tyrimų instituto SIPRI duomenimis, tarp 2016 ir 2020 metų Rusija buvo atsakinga už penktadalį viso pasaulio ginklų tiekimo. Rusija užima antrąją vietą pasaulyje, aplenkdama Prancūziją ir Vokietiją; tik JAV eksportuoja daugiau.
 
Be to, Rusijos gynybos ministerija pranešė apie dar vieną sėkmingą viršgarsinės sparnuotosios raketos bandymą.
 
Ginklas, pavadintas „Cirkoniu“ ir, kaip pranešama, galintis pasiekti 8 500 km per valandą greitį, buvo paleistas iš laivo Baltojoje jūroje ir pataikė į taikinį, esantį daugiau kaip už 350 km, Barenco jūros pakrantėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.21; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *