Latvija dar negavo Baltarusijos prašymo išduoti opozicijos aktyvistą V. Cepkalą


Latvijos generalinė prokuratūra dar negavo Baltarusijos prašymo išduoti buvusį pretendentą į šalies prezidento postą Valerijų Cepkalą. Tai antradienį žurnalistams pranešė prokuratūros atstovė spaudai Aiga Eiduka.
 
Pasak jos, Latvija turi teisę neišduoti Baltarusijos opozicijos aktyvisto, jeigu nuspręs, jog ekstradicijos siekiama dėl politinių priežasčių ir yra pakankamas pagrindas manyti, kad žmogaus teisės gali būti pažeistos. Ekstradicija taip pat yra neleistina, jeigu šio prašymo patenkinimas gali padaryti žalos Latvijos suverenitetui, saugumui, viešajai tvarkai ar kitiems šalies interesams, pabrėžė A. Eiduka.
 
Televizijos kanalas „Belarus 1“ pirmadienį pranešė, jog Baltarusijos tyrimų komitetas nusiuntė šalies Generalinei prokuratūrai dokumentus, kad būtų kreiptasi į Latviją dėl V. Cepkalos ekstradicijos. Pasak kanalo, jis kaltinamas padaręs korupcinių nusikaltimų ir gavęs itin didelių kyšių.
 
V. Cepkala, kurį Baltarusijos centrinė rinkimų komisija atsisakė įregistruoti kandidatu į prezidentus, išvyko iš Baltarusijos praėjusių metų liepos pabaigoje su dviem vaikais, kai sužinojo, kad jį ruošiamasi sulaikyti. Iš pradžių jis buvo Rusijoje, vėliau persikėlė į Ukrainą. Rugpjūčio viduryje iš Baltarusijos į Maskvą, o paskui į Ukrainą išvažiavo jo žmona, kuri aktyviai dalyvavo kitos kandidatės į prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos rinkimų kampanijoje. Vėliau jie išvyko į Lenkiją, o šiuo metu Cepkalų šeima gyvena Latvijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.09; 17:00
print