Latvijoje dislokuotas NATO tarptautinis batalionas


Latvijoje pradėjo tarnyba Kanados vadovaujamas NATO tarptautinis batalionas, praneša TASS.

Kaip pareiškė pirmadienį per iškilmingą ceremoniją Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis, Aljanso kovinės grupės atvykimas šaliai yra istorinis įvykis. 

Latvijoje dislokuotas tarptautinis NATO batalionas. EPA – ELTA nuotr.

„Tai rodo, kad NATO yra pasirengusi ginti kiekvieną Aljanso šalį. Tai taip pat patvirtina, kad grėsmė vienam iš sąjungininkų yra grėsmė mums visiems, mūsų principams ir vertybėms, kuriais vadovaujasi mūsų Aljansas ir kuriuos mes giname“, – sakė valstybės vadovas.

NATO bataliono karius pasveikino ir Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg). „Šiandien NATO tesi pažadą, kuris buvo duotas tik prieš metus viršūnių susitikime Varšuvoje – pažadą dislokuoti keturias tarptautines kovines grupes Estijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir čia, Latvijoje, kad būtų apgintas mūsų Aljansas, sustabdyta agresija ir išsaugota taika“, – pažymėjo jis.

„Jūsų atvykimas čia demonstruoja NATO vienybę ir solidarumą. Jūsų tarnyba atspindės mūsų transatlantinių ryšių gyvybingumą“, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

Praėjusių metų liepos 8-9 dienomis Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime oficialiai buvo priimtas sprendimas padidinti Aljanso karinį aktyvumą Rytų Europoje ir Baltijos šalyse – 2017 metais Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rotacijos pagrindu dislokuoti 4 batalionus. Varšuvoje buvo patvirtintos ir „vadovaujančios nacijos“. Už Latviją bus atsakinga Kanada, už Lietuvą – Vokietija, už Estiją – Didžioji Britanija, o už Lenkiją – JAV.

NATO grupuotę Latvijoje sudaro daugiau kaip 1 tūkstantis žmonių. Joje tarnauja Albanijos, Kanados, Ispanijos, Italijos, Lenkijos ir Slovėnijos kariškiai.

Informacijos šaltinis –  ELTA

2017.06.20; 06:45

print