Latvijos banko vadovas pirmajame teismo posėdyje pareiškė esąs nekaltas


Korupcija kaltinamas Latvijos banko prezidentas Ilmaras Rimševičius pirmadienį pirmajame jo bylą nagrinėjančio teismo posėdyje pareiškė esąs nekaltas.
 
„Labai džiaugiuosi, kad šiandien pagaliau prasidės šis teismas, – sakė jis žurnalistams. – Svarbu, kad jis vyktų sparčiai ir būtų teisingas. Ir nėra reikalo kartoti, kad aš neigiu visus man pateiktus kaltinimus“.
 
Anksčiau prokuratūros atstovė spaudai Laura Majevska pranešė, kad I. Rimševičiui inkriminuojamas kyšio gavimas poilsinės kelionės pavidalu, taip pat pinigais. Jis taip pat kaltinamas nusikalstamu būdu įgytų lėšų legalizavimu.
 
2018 metų vasario mėnesį Prevencijos ir kovos su korupcija biuras atliko kratas I. Rimševičiaus darbovietėje ir namuose. Po to Latvijos centrinio banko vadovas buvo sulaikytas, o praėjus 48 valandoms – paleistas už 100 tūkstančių eurų užstatą. Antikorupcinė žinyba informavo, jog įtariama, kad I. Rimševičius reikalavo mažiausiai 100 tūkstančių eurų kyšio.
 
Taikant kardomąją priemonę I. Rimševičiui buvo uždrausta eiti Latvijos banko prezidento pareigas, išvykti iš šalies ir artintis prie kai kurių asmenų.
 
Bet šių metų vasarį Europos Teisingumo Teismas panaikino sprendimą laikinai nušalinti jį nuo pareigų dėl kaltinimo korupcija.
 
Savo ruožtu Latvijos generalinė prokuratūra patenkino I. Rimševičiaus prašymą panaikinti draudimą vykti į užsienį, kad jis galėtų dalyvauti Europos centrinio banko posėdžiuose.
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *