Latvijos pilietybė turėjo būti suteikta visiems, kurie gimė šalyje po 1990 metų?


zatleras
Valdis Zatleras, buvęs Latvijos prezidentas
Latvijos pilietybė turėjo būti suteikta visiems vaikams, kurie gimė šalyje po 1990 metų. Tai pareiškė buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleras.
 
„Aš tai laikau didele klaida. Visi vaikai, gimę laisvoje Latvijoje, turi turėti teisę į pilietybę. Tai jau seniai reikėjo ištaisyti. Mes kuriame naciją“, – cituoja penktadienį jo žodžius naujienų portalas „Mixnews.lv“.
 
„Visi, kurie čia gimė, myli šią šalį, jiems patinka čia gyventi, čia praėjo jų vaikystė. Aš suteikčiau pilietybę visiems, kurie gimė po 1990 metų, bet tai labai sudėtinga. Savo prezidentavimo laikotarpiu aš gilinausi į šį klausimą, bet čia reikalinga Saeimos (parlamento) parama. To negalima daryti, vadovaujantis emocijomis, čia reikia pasiruošti, atskleisti racionalų grūdą“, – pridūrė buvęs valstybės vadovas.
 
Paklaustas, ar išrinktasis prezidentas Egilas Levitas skirs dėmesio šiam klausimui, V. Zatleras pareiškė, kad jis yra stipri asmenybė ir galės tapti visų Latvijos žmonių prezidentu.
 
Anksčiau dabartinis Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pateikė parlamentui pasiūlymą automatiškai suteikti pilietybę ne piliečių vaikams, gimsiantiems po 2020 metų sausio 1 d. Gegužės pradžioje Saeima jam pritarė pirmuoju iš trijų svarstymų.
 
Šiuo metu Latvijoje gyvena apie 1,9 milijono žmonių, iš kurių rusakalbiai sudaro apie 40 procentų. Daugiau kaip 252 tūkstančiai gyventojų neturi Latvijos pilietybės.
 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.31; 13:00
print