Latvijos valdžia kratosi buvusio Maskvos mero ir jo pinigų


Latvijos vidaus reikalų ministerija ieško pagrindimo, kodėl Maskvoje prezidento D. Medvedevo atstatydintas Rusijos sostinės meras Jurijus Lužkovas negalėtų įsikurti Baltijos valstybėje.

Vietinė žiniasklaida pranešė, kad J. Lužkovas 2010 m. pabaigoje Latvijos ambasadai Rusijoje pateikė reikiamus dokumentus dėl leidimo gyventi Latvijoje išdavimo. Juose nurodyta, kad Latvijoje turi nekilnojamojo turto ir į  „Rietumu banka“ yra investavęs apie 11,5 mln. rub., dėl to, pagal neseniai priimtą įstatymą, turi teisę kreiptis dėl leidimo gyventi šalyje.

Latvijos VRM suskubo ieškoti priežasčių, kodėl J. Lužkovas negalėtų gyventi Latvijoje. Latvijos VRM vadovė Linda Murniecė pranešė, kad tikrinami J. Lužkovo investicijų į „Rietumu banka“ finansiniai šaltiniai, ir pridūrė, kad prie tikrinimo prisidėjo valstybės saugumas, taip pat Rusijos institucijos, todėl mano, kad pono Lužkovo prašymas dėl leidimo gyventi Latvijoje nebus patenkintas.

Pagal Latvijos įstatymus tokie prašymai nagrinėjami iki keturių mėnesių.

Partijai  „Santarvės centras“ atstovaujantis Latvijos Seimo užsienio reikalų komisijos sekretorius Sergejus Mirskis spėjo, kad VRM J. Lužkovo personą įvertintų kaip keliančią grėsmę šalies saugumui.

„Yra nepageidaujamų asmenų sąrašas, kurių valdžia stengiasi neįsileisti į Latviją“, – pasakė S. Mirskis Rusijos leidiniui ir pabrėžė, kad J. Lužkovo atveju „tai būtų labai didelis klausimas.“ „Kai per savo paskutinę viešnagę Rygoje Lužkovas pareiškė, kad rusų kalbą reikia padaryti antrąja valstybine kalba, tai mūsų dešiniuosius politikus šokiravo“, – paaiškino Latvijos parlamentaras, inicijavęs įstatymą, kuris suteikė teisę gauti leidimą gyventi Latvijoje į ją investavusiesiems.

Pagal 2011 m. sausio 17 d. „Vzgliad“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.

Copy of geopolitika-logo

Nuotraukoje: buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas.

2011.01.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *