Leidykla pabūgo išleisti Vladimirui Putinui nepalankią knygą


Cambridge University Press leidykla atsisakė publikuoti dokumentinio pobūdžio veikalą apie mįslingą Rusijos prezidento Vladimiro Putino praeitį. Būtent ji paskutiniuoju momentu persigalvojo – nutarė nepublikuoti Majamio universiteto profesoriaus, Rusijos eksperto Kareno Deivišo knygos apie dabartinį Kremliaus valdovą.

Šią liūdną žinią paskelbė leidinio „The Washington Post“ apžvalgininkas Adamas Teiloras. Apžvalgininkas nustebo, sužinojęs apie tokį leidyklos vadovų sprendimą. Juk šiandien knyga, kurioje narpliojama V.Putino praeitis, – greičiausiai būtų populiari. Susidomėjimas V.Putino asmenybe – didžiulis.

Tad kokios priežastys privertė leidyklą pakeisti planus? Priežastys – banalios. Leidykla greičiausiai išsigando ieškinių britų teisme už šmeižtą ir įžeidimą.

Žurnalistas A.Teiloras pasiteiravo Majamio profesoriaus K.Deivišo, ar jis kaltina V.Putiną ryšiais su mafija?

Ne, tokio kaltinimo nėra. Tiesiog prof. K.Deivišas ieško atsakymo į klausimą, kada V.Putino grupuotė nusprendė atlikti tai, ką atliko – sukurti kleptokratinį, autoritarinį režimą. Rankraščio autorius teigia, kad svarbiausi sprendimai priimti buvo dar 1990-aisiais metais. Bet tik 2000-aisiais metais galutinai išryškėjo, ko siekia V.Putino klika – sukurti galingą valstybę, kur būtent V.Putinas ir jo aplinka valdytų ekonomiką vardan galimybės turėti absoliučią politinę valdžią.

O dėl rusų mafijos apibrėžimo galima pasakyti taip: sunku nesutikti su Ispanijos prokuroro Chose Grindos Gonsaleso pastebėjimu: Rusijos valdžia nepersekioja mafijos vadų, kurie ranka rankon darbuojasi su Kremliumi. Ši pratika įteisinta maždaug prieš du dešimtmečius.

Rankraščio autorius taip pat pabrėžė, jog V.Putino pakilimas, pažymėtas maršrutu „Drezdenas – Kremlius“, aprašomas remiantis vieša informacija, pasirodžiusia laikraščiuose, knygynuose ir bibliotekose.

Bet ar vadinamasis Peterburgo periodas tikrai aktualus? Rankraščio autorius į šį žurnalisto klausimą atsakė: „Pagrindiniai mano knygos herojai – žmonės, kuriuos po Krymo okupacijos oficialusis Vašingtonas įtraukė į juoduosius sąrašus“.

Informacijos šaltinis The Washington Post

Slaptai.lt redakcijos prierašas.

Nejaugi tendecija – stiprės? Nejaugi Vakaruose neatsiras leidėjų, kurie vis tik išdrįstų detaliau panagrinėti Vladimiro Putino biografijos detales? Vakarai paniškai bijo V.Putino keršto? 

2014.04.10; 07:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *