Leipcige kairieji radikalai surengė riaušes


Leipcige kairieji radikalai surengė riaušes. EPA-ELTA nuotrauka

Berlynas, birželio 4 d. (dpa-ELTA). Leipcigo mieste, Vokietijoje, kairieji radikalai šeštadienį surengė riaušes ir susirėmė su policija. Dėl riaušių buvo uždrausta sekmadienį planuota demonstracija, o mieste patruliavo sustiprintos policijos pajėgos, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Riaušių metu nukentėjo apie 50 policijos pareigūnų. Tačiau nežinoma, kiek galėjo būti sužalota protestuotojų. Policijos teigimu, trečdalis iš 1 500 dalyvių buvo nusiteikę smurtauti.
 
Policija suėmė 30 ir sulaikė dar 40 ar 50 riaušininkų, bet jie buvo paleisti sekmadienio popietę.
Leipcigo policija. EPA-ELTA nuotrauka
 
Leipcigo meras Burkhardas Jungas sakė, kad policijos veiksmai buvo teisėti, nes tarp taikios demonstracijos dalyvių įsimaišė riaušininkai ir sukėlė neramumus. Meras taip pat pateisino sprendimą uždrausti dvi kitas demonstracijas.
 
Didelės riaušės kilo po to, kai kairieji radikalai nepaisė teismo draudimo rinktis į protestus. Jie į policininkus ėmė laidyti fejerverkus, mėtyti akmenis ir butelius, taip pat ir butelius su padegamuoju skysčiu.
 
Iš šiukšlių konteinerių buvo suręstos ir padegtos barikados, o kaukėti asmenys į ugnį mėtė medieną. Netrukus policija panaudojo vandens patrankas, kad užgesintų liepsnas.
Leipcige – riaušės. EPA – ELTA foto
 
Protestas Leipcige buvo surengtas, nes trečiadienį Dresdeno teismas skyrė 5 metų įkalinimo bausmę 28 metų studentei, kuri vadovavo žmones užpuldinėjusiai kairiųjų pažiūrų grupelei, jeigu juos įtardavo esant neonaciais. Kitiems trims teisiamiesiems taip pat buvo skirtos įkalinimo bausmės.
 
Leidimas buvo duotas tik 100 asmenų mitingui, o didesnes kairiųjų radikalų demonstracijas uždraudė keli teismai.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2023.06.05; 07:15
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *