Lenkija piktinasi Izraelio URM vadovo žodžiais apie lenkų antisemitizmą


Lenkija gali visiškai nedalyvauti antradienį Jeruzalėje numatytame Vyšegrado ketverto (V4 – Čekija, Lenkija, Slovakija, Vengrija) šalių ir Izraelio lyderių susitikime dėl Izraelio URM vadovo Yisraelio Katzo pareiškimo apie lenkų antisemitizmą. Tai pirmadienį Lenkijos radijui sakė Lenkijos vyriausybės kanceliarijos vadovas Michalas Dworczykas.

Sekmadienį dėl Izraelio žiniasklaidos pacituotų Izraelio premjero Benjamino Netanyahu žodžių, kad lenkai kolaboravo su nacistais, kelionės į Jeruzalę atsisakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Lenkijos vyriausybės vadovą V4 susitikime turėjo pavaduoti užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius.

Pasak M. Dworczyko, M. Morawieckio sprendimas turėjo „parodyti visiems partneriams užsienyje, kad istorinė tiesa ir Lenkijos bei lenkų tautos gero vardo gynimas yra fundamentalūs principai Lenkijos vyriausybei“.

„Nuo vakarykštės dienos padėtis pasikeitė“, – pabrėžė M. Dworczykas. „Mes išgirdome smerktiną naujojo Izraelio užsienio reikalų ministro pareiškimą. Turint jį omenyje kyla labai didelių abejonių dėl Lenkijos valstybės atstovų dalyvavimo V4 viršūnių susitikime Izraelyje“, – teigė kanceliarijos vadovas.

Anksčiau, komentuodamas situaciją dėl B. Netanyahu žodžių, Y. Katzas pareiškė, jog „ministras pirmininkas aiškiai išsakė savo mintis“. Y. Katzas priminė pats esąs Holokaustą išgyvenusių žmonių sūnus. Anot jo, „lenkai įsiurbė antisemitizmą su motinos pienu“. „Ir niekas mums nenurodinės, kaip mes turime kalbėti ir kaip gerbti mūsų kritusiųjų atminimą“, – pabrėžė Izraelio URM vadovas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.18; 12:30

print