Lenkijos gynybos ministras: JAV karinė bazė įkūrimas šalyje – išspręstas klausimas


Amerikiečių kariai. Vytauto Visocko (slaptai.lt) nuotr.

JAV karinės bazės – „Trumpo forto“ – įkūrimas Lenkijoje yra jau išspręstas klausimas. Tai antradienį Lenkijos radijui pareiškė šalies nacionalinės gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas.

„Trumpo fortas“ yra Lenkijos ir Amerikos projektas. „Trumpo fortas“ bus įkurtas. Dėl to nėra jokių abejonių“, – sakė ministras.

Anksčiau kai kurios Lenkijos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad Lenkijos ir JAV planai įkurti šalies teritorijoje Amerikos karinę bazę, jau gavusiai darbinį pavadinimą „Trumpo fortas“, veikiausiai nebus realizuoti, Varšuva ir Vašingtonas svarsto kitus variantus.

Rugsėjo 18 d. per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda paragino Jungtines Valstijas nusiųsti į jo šalį daugiau Amerikos kariuomenės. Pasak jo, tai atitiktų tiek Vašingtono, tiek Varšuvos interesus.

Tada A. Duda taip pat papasakojo, jog per derybas su Donaldu Trumpu jie juokavo, kad Lenkijoje galėtų būti įkurta Amerikos karinė bazė, pavadinta „Trumpo fortu“. Anksčiau Varšuva pareiškė esanti pasirengusi skirti 2 milijardus dolerių tokios bazės infrastruktūrai. D. Trumpas tą pačią dieną žurnalistams sakė rimtai svarstąs Lenkijos prezidento pasiūlymą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.21; 05:00

print