Lenkijos nacionalistai žada piketuoti prie Lietuvos diplomatinių atstovybių


Lenkų nacionalistų partija Suvereniteto gynimo lyga (LOS – Liga Obrony Suwerenności) spalio 13-ąją paskelbė po visą Lenkiją pradedanti rengti piketų ciklą, skirtą Lietuvoje gyvenančių lenkų teisėms apginti.

Į piketus kviečiančiame LOS plakate, nuspalvintame Lietuvos tautinės vėliavos spalvomis, įrašytas šūkis: „Lietuviai. Šalin rankas nuo lenkų vaikų!“

Piketus planuojama surengti:  Krokuvoje (spalio 17 d.), Gdanske (spalio 18 d.), Katovicuose (spalio 19 d.), Varšuvoje (spalio 20 d.) prie Lietuvos diplomatinių įstaigų. LOS vardu išplatintame viešame pareiškime raginama apginti tariamai diskriminuojamos lenkų tautinės mažumos Lietuvoje teises.

Pareiškime teigiama, kad pastaruoju metu nuolat blogėja lenkų tautinės mažumos Lietuvoje padėtis. Teigiama, kad lenkai pradėti diskriminuoti iš karto, kai tik Lietuva atgavo nepriklausomybę. Diskriminacija nuo to laiko tęsiasi iki šiol ir kiekvienais metais vis stiprėja. Lenkijos valdžios nuolaidžiavimus Lietuva ciniškai išnaudoja siekdama susilpninti lenkų mažumą Lietuvoje, kuri nepagristai laikoma viešu priešu, keliančiu grėsmę Lietuvos valstybingumui.

Pareiškime teigiama, kad Lenkijos nuolaidžiavimo Lietuvai politika atvedė prie nacionalizmo augimo šioje šalyje, neigiamo nusistatymo prieš Lenkija ir lenkus, jų pagrindinių žmogaus teisių laužymo ir lenkų kaip antrarūšių piliečių traktavimo.

Pareiškime pabrėžiama, kad kibirkštimi, sukėlusia gaisrą Lenkijos ir Lietuvos santykiuose, buvo Lietuvos Seimo priimtas naujas Švietimo įstatymas, kuris ženkliai pablogino tautinių mažumų mokyklinio švietimo sąlygas. Tačiau, kaip teigiama pareiškime, tai esanti tik aisbergo viršūnė, nes lenkų diskriminacija pasireiškia plačiau: nesuteikiant jiems teisės turėti dvigubą pilietybę, draudžiant naudoti lenkų kalbą kaip antrą vietinę kalbą valdžios institucijose, neleidžiant rašyti vardų ir pavardžių lenkiška forma bei uždraudžiant naudot dvikalbes lenteles su gatvių ir vietovių pavadinimais.

Taip pat pažymima, kad lenkams iki šiol nėra sugrąžintos komunistų valdžios nusavintos žemės bei neišmokėtos už tai priklausančios kompensacijos. Nedotuojama lenkiška žiniasklaida… Tokia padėtis sukurta esą tik dėl to, kad būtų „apsunkintas lenkų gyvenimas ir kad jie būtų privesti asimiliuotis bei vegetuoti „įsčiose „motinos“ Lietuvos, faktiškai esančios pamote savo vaikams lenkams“.

„Jei bus ir toliau laužomos mūsų mažumos teisės, sieksime aštraus diplomatinio įsikišimo iš Lenkijos valdžios pusės, nes tik ryžtingas ir drąsus veikimas gali pagerinti mūsų tautiečių, kenčiančių nuo diskriminacijos, gyvenimo kokybę“ – rašoma lenkų nacionalistų partijos LOS praeitą savaitę išplatintame pareiškime.

www.alkas.lt

2011.10.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *