LEU choras „Ave vita“ švęs 80-ąjį jubiliejų ir pristatys naująjį albumą


Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mišrus choras „Ave vita“ švęs garbingą 80-ąjį jubiliejų. Šią svarbią sukaktį choras minės š. m. gegužės 16 d. 16 val. Lietuvos edukologijos universitete.

Jubiliejaus proga choras pristatys ir naująjį savo albumą „Labas rytas“. Simboliška, tačiau ne veltui šis pasisveikinimas lydi choristus ir vadovus bet kokiu paros metu.

„Ave vita“ kolektyvo draugus, gerbėjus, buvusius choristus ir visus chorinės muzikos mėgėjus kviečia kartu pasidžiaugti šia gražia sukaktimi. Šventinėje programoje – užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai, unikalus teatralizuotas tautinių kostiumų pristatymas „Raštų pynė“, LEU kamerinis ansamblis „Credo“ (meno vadovas doc. dr. R. Vitkauskas).

Tarptautinio pripažinimo sulaukęs choras „Ave vita“ per netrumpą gyvavimo istoriją jau pateisino savo pavadinimą – nė akimirką nesiliovė sveikinti gyvenimo (lot. ave vita – „Sveikas, gyvenime“).

Visada entuziastingai nusiteikęs kolektyvas nepaliaujamai skina laurus, džiugina klausytojus ir gyvena jaunatvišku žavesiu pulsuojantį chorinį gyvenimą. Akademiniame chore dainuoja apie 50 įvairių specialybių studentų. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu ir koncertinio repertuaro įvairove.

Nuo 1994 m. choro kolektyvui vadovauja doc. Kastytis Barisas. Šiuo metu choro koncertmeisteris-chormeisteris Rimvydas Mitkus, chormeisteriai – Gintarė Barisaitė ir Saulius Liausa.

„Ave vita“ per metus surengia apie 50 koncertų Lietuvos ir užsienio koncertų salėse, bažnyčiose, mokyklose, universitetuose. Kolektyvas aplankė daugybę pasaulio kampelių: Rusiją, Vokietiją, Olandiją, Ameriką, Meksiką, Portugaliją, Vengriją ir daug kitų šalių.

Choras yra aktyvus ne tik nacionalinių, bet ir tarptautinių konkursų dalyvis – net 18 kartų tapo tarptautinių konkursų laureatu. Dėl savo tarptautinio aktyvumo kolektyvas apdovanotas nominacijomis „Aukso paukštė“ ir „Tarptautinio spindesio žvaigždė“.

2009 m. kolektyvas dalyvavo Lietuvos televizijos projekte „Lietuvos balsai“, kur pelnė daugybę žiūrovų simpatijų, buvo pripažintas žaismingiausiu konkurso dalyviu. 2014 m. kolektyvas dalyvavo televizijos projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“, kur varžėsi su septyniais geriausiais Lietuvos chorais dėl galimybės atstovauti Lietuvai Vienoje vykusioje chorų eurovizijoje.

Lietuvos edukologijos universiteto mišrus choras „Ave vita“ yra išleidęs garso kasetę ir 4 kompaktines plokšteles.

Šią svarbią sukaktį choras minės 2015 m. gegužės 16 d. 16 val. Lietuvos edukologijos universiteto aktų salėje (Studentų g. 39, Vilnius).

2015.05.11; 18:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *