Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) nusprendė vis daugiau investuoti į pedagogų rengimo kokybę, ir kurti inovatyvią studijų infrastruktūrą. Siekiant šio tikslo 2015 m. pradžioje duris atvers universitetinis vaikų darželis „Mažųjų akademija“.
Jis teiks ne tik vaikų priežiūros ir jų ugdymo paslaugas, tačiau ir veiks kaip vaikų ugdymo tyrimų, inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo laboratorija. Universitetinis vaikų darželis bus kuriamas ir vystomas kaip šiuolaikiška studentų praktikų bazė.
Lietuvos edukologijos universiteto vaikų darželis „Mažųjų akademija“ bus LEU Ugdymo mokslų fakulteto (UMF) padalinys. UMF dekanė Ona Monkevičienė sako, kad pedagogų rengimo tobulinimui Lietuvoje keliami labai aukšti lūkesčiai – kad pedagogas įgytų aukščiausio lygio profesines kompetencijas, kad taptų vaikų ugdymo ekspertu, inovacijų kūrėju, kad būtų pasiekta glaudaus ryšio tarp teorinio ir praktinio mokymosi, kad būtų sudaromos galimybės mokytis ne tik auditorijose, bet ir darbo vietose, bendraujant ir bendradarbiaujant su užsienio universitetų dėstytojais.
„Vienas iš tokių sprendimų – įsteigti vaikų darželį „Mažųjų akademija“, o vėliau – ir pradinę mokyklą“, – sako O. Monkevičienė. Vaikų darželis „Mažųjų akademija“ ne tik teiks vaikų priežiūros ir jų ugdymo paslaugas, bet ir funkcionuos kaip vaikų ugdymo tyrimų, inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo laboratorija, bus kuriamas ir vystomas kaip šiuolaikiška studentų praktikų bazė.
Įsteigtas universiteto vaikų darželis sudarys galimybes LEU mokslininkams ir dėstytojams kurti ir vaikų darželyje praktiškai įgyvendinti moksliškai pagrįstas, modernias vaikų ugdymo ir ugdymosi inovacijas, sukuriančias sąlygas vaikams plėtoti savo gabumus, ugdytis tiek realiose, tiek ir virtualiose erdvėse. Tuo pačiu planuojama organizuoti mokymus bei konsultacijas visoms Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, padedant perimti pažangiausias vaikų ugdymo idėjas ir technologijas bei didinti šalies ikimokyklinio ugdymo kokybę.
Universitetinio vaikų darželio įsteigimas sudaro galimybes tobulinti ir kurti naujus ikimokyklinio ugdymo pedagogų (o taip pat specialiųjų pedagogų, muzikos, dailės, teatro, socialinių pedagogų ir kt.) rengimo modelius, orientuotus į vaikų ugdymosi ateities kokybę. Įsteigus universitetinį darželį studentams užtikrinamas mokymasis darbo vietoje, siejant teoriją ir praktiką, patys studentai mokysis kurti ir įgyvendinti vaikų ugdymosi naujoves.
Įsteigus universitetinį vaikų darželį atsiveria didesnės galimybės bendriems projektams su užsienio universitetais, kurių daugelis turi ir universitetinius darželius, ir universitetines mokyklas. LEU dėstytojai ir studentai su užsienio mokslininkais planuoja atlikti užsienio ir mūsų šalies universitetų pedagogų rengimo ir studijavimo metodų lyginamuosius tyrimus. „Taigi šis universitetinis darželis pirmiausia reikalingas patiems studentams, jų profesinio pasirengimo kokybei“, – sako LEU UMF dekanė Ona Monkevičienė.
2014 m. lapkričio 21–23 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje mokyklų įrangos ir mokymo priemonių parodoje „Mokykla 2014“, Lietuvos edukologijos universiteto stende, lapkričio 21 d. (penktadienį) 12 val. bus pristatomas LEU vaikų darželis „Mažųjų akademija“.
Nuotraukoje : LEU Ugdymo mokslų fakulteto dekanė Ona Monkevičienė.
Informacijos šaltinis – Lietuvos edukologijos universiteto Ryšių su visuomene specialistė Milena Puchova.
2014.11.03; 17:56