Koviniai lėktuvai virš Europos: Putinas tikrina NATO gynybą


Rusija elgiasi vis agresyviau Europos oro erdvėje“, – rašo Vokietijos laikraščio Die Welt apžvalgininkas Klemensas Verginas. Per pastarąsias keletą dienų, kaip sakoma paskelbtame NATO oficialiame pareiškime, Šiaurės Atlanto aljanso radiolokacinio aptikimo sistemos stebėjo didelio masto Rusijos KOP aktyvumo lygį virš Europos.

Aljansas užtiko tarptautinėje oro erdvėje keturias grupes po keletą Rusijos karinių lėktuvų virš Baltijos, Šiaurės ir Juodosios jūrų. Visais atvejais jiems lydėti buvo pakelti į orą NATO lėktuvai.

Kaip tvirtina NATO, Rusijos lėktuvai nepateikė skrydžio planų ir nepalaikė kontaktų su civiliniais dispečeriais, o tai kelia pavojų civiliniam susisiekimui.

Karinio aljanso duomenimis, iš viso nuo metų pradžios Rusijos KOP lėktuvai buvo perimti daugiau kaip šimtą kartų, o tai tris kartus daugiau, nei 2013 metais.

„Šie atvejai yra dalis naujos Rusijos ginkluotųjų pajėgų agresyvios strategijos, kurią NATO pastebi pastaruoju metu“, – tęsia žurnalistas. Šiuo metu tų provokacinių skrydžių intensyvumas „didesnis, nei per patį šaltojo karo įkarštį“, pareiškė radijo stočiai Voice of America (Amerikos balsas) aljanso spaudos sekretorius.

Tuo tarpu naujasis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teatkreipė atkreipė dėmesį į Rusijos elgsenos pasikeitimus. „Mes galime konstatuoti, kad Rusija pakeitė savo strategiją. Ir ne tik Ukrainoje. Be to, mes registruojame sustiprėjusį Rusijos karinį aktyvumą kitose Europos dalyse, valstybių–aljanso narių pasienyje ir, pavyzdžiui, Baltijos jūroje“, – pareiškė Stoltenbergas Amerikos leidiniui The Wall Street Journal.

Kariniai ekspertai vertina Rusijos skrydžių padaugėjimą arti NATO sienų kaip grėsmingus gestus ir bandymus sistemingai rinkti duomenis apie aljanso reakcijos laiką užpuolimo atveju, priduria Die Welt.

Šaltinis: Die Welt

2014.11.03; 03:57

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *