Antigruziniška provokacija


Gruzijos užsienio reikalų ministerija mano, kad už vadinamosios džavachkų diasporos Rusijoje pareiškimo, esą Gruzijos teritorijoje privalo atsirasti Džavachko valstybė, stovi tam tikros Rusijos jėgos. Omenyje greičiausiai turimos Rusijos slaptosios ir specialiosios tarnybos.

„Vadinamosios džavachkų diasporos Rusijoje atstovai praėjusią savaitę per rusų masinio informavimo priemones išplatino pareiškimą, esą Gruzijos teritorijoje gali atsirasti dar viena valstybė – Džavachkas. Taip atsitiks jeigu Gruzija iš tikrųjų taps NATO nare. Visiškai akivaizdu, kad už to provokacinio pareiškimo stovi tam tikros jėgos Rusijoje“, – pirmadienį per trumpą spaudos konferenciją sakė Gruzijos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Nino Kalandadzė.

Jos teigimu, Gruzijos vyriausybė turi aiškią, konkrečią strategiją dėl nacionalinių mažumų ir ji yra sėkmingai realizuojama. „Turime išsamią informaciją apie padėtį regionuose, kuriuose kompaktiškai gyvena nacionalinių mažumų atstovai. Pavyzdžiui, Džavachetijos regione, kur kompaktiškai gyvena armėnų tautybės atstovai, Gruzijos vyriausybė vykdo keletą programų dėl aktyvaus vietos gyventojų įtraukimo į valstybinius procesus“, – sakė N. Kalandadzė.

Nereikia pamiršti, jog Armėnija dėl savo specifinės geografinės padėties yra labai prorusiška – tiek atvirai, tiek slapta palaiko visas Rusijos politines, ekonomines, kultūrines iniciatyvas. Be abejo, oficialusis Jerevanas negali nepalaikyti ir slaptųjų, žvalgybinių Rusijos operacijų.

Parengta pagal Interfax pranešimus.

2012.03.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *