Lietuva – pasaulio lygio išradėjų šalis


Penktadienis, lapkričio 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Vilniuje vykstančią konferenciją „Išmani Lietuva“.

Renginio metu organizuojamoje išmanių sprendimų parodoje vilniečiai ir sostinės svečiai galėjo pajusti, ką reiškia gyventi išmaniuosiuose namuose, pamatyti mūsų šalyje kuriamus dronus, pažaisti kompiuterinius žaidimus, susipažinti su naujausiais vaizdo ir garso sprendimais. 

Skraidantis aparatas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Skraidantis aparatas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Renginio lankytojai taip pat galėjo pasiklausyti sėkmės istorijų bei sužinoti apie ateities įmonėms ir jų darbuotojams reikalingas kompetencijas.

„Išmanioje Lietuvoje“ pranešimus skaitė ir savo idėjas pristatė vienintelis Visatos paslapčių laboratorijoje CERN dirbantis lietuvis fizikas Aurelijus Rinkevičius, į Nobelio premiją pretendavęs mūsų šalies mokslininkas Virginijus Šikšnys, Europą užkariaujančios drabužių mainų ir prekybos bendrovė „Vinted“, kiti ekspertai, savo idėjomis ir žiniomis kuriantys modernią ir pažangią Lietuvą.

„Lietuva – sumanių, darbščių ir kūrybingų žmonių šalis. Jiems rūpi tėvynė ir jos ateitis, o jų idėjos sutelkia ir padeda valstybei judėti išmanios šalies keliu. Šie kūrybingi žmonės – didžiausias mūsų turtas“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuva visada turi būti greita ir kūrybinga. Tik taip mes galime būti veržlūs ir konkurencingi. Šalies vadovė pabrėžė, kad su savo unikaliomis idėjomis mūsų šalis jau yra pasaulio žemėlapyje, todėl labai svarbu nelėtinti tempo ir toliau judėti pirmyn.

Prezidenėts teigimu, renginio iniciatorių kvietimas suburti šalies visuomenę progresyviems pokyčiams šiandien ypač aktualus. Tai – labai svarbus žingsnis skatinant pasididžiavimą savo šalimi ir prisidedant prie veržlios ir pažangios Lietuvos kūrimo.

Leidinio „Verslo žinios“ organizuojamo projekto „Išmani Lietuva“ tikslas – surasti ir įvertinti šalies žmones, kurie bendradarbiauja ir kartu kuria pažangią valstybę.

Planuota, kad renginyje dalyvaus daugiau kaip 600 specialistų iš įvairiausių šalies sektorių.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.11.04; 04:53

print