Prasideda Nobelio premijų savaitė


Nobelio premija

Stokholmas, spalio 4 d. (AFP-ELTA). Pirmadienį prasideda Nobelio premijų savaitė. 12.30 val. Lietuvos laiku paaiškės, kam atiteks prestižinė premija medicinos srityje. Antradienį bus paskelbtas Nobelio fizikos premijos laureatas, o trečiadienį – chemijos. Ketvirtadienį sužinosime, kam skirta premija literatūros srityje, o penktadienį paaiškės Nobelio taikos premijos laureatas. Nobelio premijų savaitę kitą pirmadienį užbaigs Nobelio ekonomikos premijos laureato paskelbimas.
 
Dėl koronaviruso pandemijos Nobelio apdovanojimai mokslo kategorijose ir Nobelio literatūros premija antrus metus iš eilės bus teikiami ne Stokholme, o laureatų gimtosiose šalyse.
 
Gali būti, kad Nobelio taikos premija tradiciškai bus įteikta Norvegijos sostinėje Osle. Dėl to bus sprendžiama spalio viduryje.
 
Medaliai ir diplomai laureatams paprastai įteikiami per ceremoniją, kuri vyksta Stokholme gruodžio 10-ąją, premijų steigėjo Alfredo Nobelio mirties metinių dieną. Tačiau dėl pandemijos jau pernai nedidelės ceremonijos buvo surengtos laureatų gimtosiose šalyse.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.04; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *