Lietuva Valstybės dieną švęs su daina


Print

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos 6 dieną, trečiadienį, dalyvaus renginiuose, skirtuose Valstybės dienai paminėti.

Lietuvos valdovų karūnos. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Lietuvos valdovų karūnos. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Prezidentė už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje įteiks valstybės apdovanojimus Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams. Apdovanojimų įteikimo ceremonija vyks Prezidentūros Baltojoje salėje 10 valandą.

Vidurdienį Prezidentė dalyvaus iškilmingoje Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje ir pasveikins Lietuvos žmones Mindaugo karūnavimo dienos proga.

Šiemet Valstybės dienos minėjimas sutampa su Lietuvos moksleivių dainų švente, todėl moksleiviai daina pasveikins visus susirinkusius į iškilmingą vėliavų pakėlimo ceremoniją S. Daukanto aikštėje. Renginio metu pražygiuos eisena, nešanti Lietuvos miestų ir miestelių vėliavas. Po ceremonijos startuos jau tradicija tampantis simbolinis garbės bėgimas, per kurį nešamos Lietuvos istorinės vėliavos.

Vakare, 18 val., Prezidentė dalyvaus Lietuvos moksleivių dainų šventėje Vilniaus Vingio parke. 21 val. kartu su šventės dalyviais ir viso pasaulio lietuviais valstybės vadovė giedos valstybės himną. Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 metais, o Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 metų.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

XXX

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba teikiant Valstybės apdovanojimus Valstybės dienos proga

Gerbiamieji, šiandien daug mąstome ir kalbame apie savo valstybę. Stiprėjančią, gražėjančią, saugesnę. Tai daugelio kartų pastangos.

Viskas, kuo savo valstybėje didžiuojamės, už ką ji gerbiama ir vertinama pasaulyje, tai Lietuvos žmonių – kūrybingų, darbščių, patriotiškų – nuopelnas.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr. 

Būtent Jūs, dirbdami įvairiose srityse, šiandien lemiate valstybės ateitį. Jos saugumą, jos mokslo ir kultūros pažangą, visuomenės brandą. Tai – nepaliaujamas kūrybos procesas.   

Dėkoju kiekvienam, kuris jame dalyvaujate.

Mums visiems svarbu, kad Lietuva augtų kaip demokratiška, atvira valstybė, visada žvelgianti į priekį ir drauge sauganti savo tapatybę, istorinę ir kultūrinę atmintį.

Žinome, viskam reikia laiko. Tikras mokytojas gerai supranta, kiek pastangų reikia, norint užauginti asmenybę, pilietį.

Ne vien su žinių bagažu, bet ir tvirtais moraliniais principais.

Lygiai kaip ir mokslininkas puikiai žino, koks ilgas ieškojimų kelias iki sėkmingo rezultato.

Tačiau tada, kai netrūksta principų, pareigos, atsakomybės jausmo, profesinio azarto, sulaukiame rezultatų, kurie pranoksta visus lūkesčius. Įkvepia, pakylėja virš kasdienybės visą tautą.             

Ir tada mes su pasididžiavimu sakome: tai mūsų, tai – Lietuvos laimėjimas.  

Linkiu, kad tokių laimėjimų būtų kuo daugiau. Dėkoju visiems už Jūsų nuopelnus Lietuvai.

Ir sveikinu Jus visus su Valstybės diena!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

2016.07.06; 06:14