JAV: demokratai paskelbė atmintinę, kurioje ginami FTB ir Teisingumo departamentas


Demokratai iš JAV Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto šeštadienį paskelbė atmintinę, kurioje prieštaraujama respublikonų tvirtinimams, neva tyrimas dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus – šališkas, informuoja transliuotojas BBC.

Atmintinėje teigiama, kad Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir Teisingumo departamentas nepiktnaudžiavo savo įgaliojimais, siekiant šnipinėti buvusį JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos patarėją Carterį Page’ą, ir turėjo pagrįstą pateisinimą šnipinėti.

Respublikonų atmintinėje buvo tvirtinama apie piktnaudžiavimą įgaliojimais FTB tyrime dėl D. Trumpo rinkimų kampanijos ryšių su Rusija. Vasario pradžioje JAV prezidentas apkaltino aukščiausio rango FTB ir Teisingumo departamento pareigūnus politizuojant savo atliekamus tyrimus, siekiant pakenkti jo respublikonų partijai. D. Trumpas teigė, neva jie yra politiškai šališki. Respublikonų teigimu, FTB pasinaudojo nepagrįstais įrodymais, kad galėtų šnipinėti C. Page’ą.

Šeštadienį paskelbtoje 10 puslapių apimties demokratų atmintinėje respublikonų anksčiau šį mėnesį paskelbta atmintinė vadinama „aiškiomis pastangomis pakenkti“ FTB, Teisingumo departamentui ir tyrimams dėl tariamo D. Trumpo kampanijos ir Rusijos bendradarbiavimo. Kai kurios dalys demokratų atmintinėje buvo redaguotos, kad nebūtų atskleisti žvalgybos duomenų rinkimo šaltiniai ir metodai.

JAV vadovas šeštadienį demokratų paskelbtą atmintinę pavadino „visiška politine ir teisine nesėkme“, kuri tik patvirtina apie visus siaubingus padarytus dalykus. D. Trumpas ne kartą neigė bet kokį savo kampanijos ir Rusijos bendradarbiavimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.26; 05:15

print