Lietuviai atranda garsines knygas


Nors garsinės knygos terminą esame girdėję ne vienas, tačiau labai maža dalis yra „skaitę“ tokias knygas. Lietuvoje išleistas garsines knygas galima suskaičiuoti dešimtimis. Tuo metu užsienio skaitytojams ši įprastų popierinių ar elektroninių knygų alternatyva jau seniai tapo kasdienybe.

Garsinių knygų leidėjų asociacijos (The Audio Publishers Association) atlikto tyrimo duomenimis, kasmet parsisiųstų tokių knygų skaičius paauga beveik 30 proc.

„Šiuo metu mūsų šalyje lietuvių kalba įgarsintų kūrinių pasiūlinternea yra labai maža, tačiau iš užsienio atėjus naujoms tendencijoms knygas „skaityti“ garsinių formatu, šių knygų poreikis iš tiesų auga“, – pastebi internetinių svetainių kūrimo studijos vadovas ir verslininkas Aleksandras Chudinskis, nusprendęs antrąją savo knygą „Charizma. Kiek kainuoja interneto svetainė“ įrašyti ir garso formatu. 

„Užsienyje garso knygų rinka yra labai didelė, deja, to paties negalima pasakyti apie mūsų šalį ir tai man yra dar didesnis postūmis stengtis atkreipti ir kitų autorių dėmesį į tokių knygų leidimą“, – sako jis.

Pasak A. Chudinskio, vienas didžiausių garsinės knygos privalumų, kad ją perklausyti galima greičiau nei perskaityti ir taip taupyti laiką: „Šio amžiaus greito tempo žmogui labai svarbi galimybė „skaityti“ visur ir visada – sportuojant, keliaujant ar įstrigus transporto spūstyse, be to, tokiam „skaitymui“ nėra reikalinga jokia speciali įranga, kurios neturėtume – „skaityti“ galima per MP3 grotuvą, išmanųjį telefoną, kompiuterį ar net namų garso sistemą.“

Knygos „Charizma. Kiek kainuoja interneto svetainė“ autorius žada, kad skaitytojai neišgirs jokių sudėtingų terminų: „Ji skirta visiems, kurie domisi interneto svetainėmis, jų nauda pardavimų didinimui. Papildomų terminų ir teorijų pateikimas tik nutolintų skaitytoją nuo minėto tikslo.“

Autoriusišduoda nedidelę paslaptį – knygą garsinti buvo pasirinktas vienas žinomiausių Lietuvos balsų. Šio žmogaus pavardę skaitytojai išgirs tik knygos pabaigoje. A. Chudinskio knyga garsiniu formatu „skaitytojus“ pasieks jau po didžiųjų metų švenčių.

Garsinė knyga – tai įskaitytos knygos garso įrašas. Dauguma tokių knygų pateikiama garsiniu formatu, tačiau, jei didelę knygos informacijos dalį sudaro iliustracijos ar kita vaizdinė medžiaga, ją galima atsisiųsti papildomai arba ji platinama kartu su knyga. Kaip ir įprastas knygas, taip ir garsines galima įsigyti knygynuose bei interneto e-knygynuose.

Informacijos šaltinis – RsV agentūra AD VERUM

2013.12.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.