Lietuvių tautinių šokių festivalis – Argentinoje


Birželio mėnesio 15 dieną Berisso mieste (Argentina), “Nemuno” Lietuvių draugijos salėje, “Nemuno” lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblio 42-ojo  jubiliejaus proga įvyko Šokių festivalis, į kurį susirinko per 300 žmonių.

Į šventę buvo pakviesti ir koncertavo graikų, italų ir bulgarų šokių ansambliai, taip pat lietuvių šokių ansambliai “Dobilas, “Inkaras” ir “Laisvės akmuo”. Buvo labai gražus, įspūdingas festivalio spektaklis.

Spektaklio pabaigoje koncertavo vietinis ansamblis “Nemunas”, sušoko šešis, labai gražius šokius. Tarp  kurių  buvo ir  vestuviniai šokiai “Paplėstuodegis” ir “Rezginėlė”, kuriems  žiūroviai labai plojo, šokių spektaklis buvo pripažintas labai geru.

Šiuo metu “Nemune” yra beveik 40 šokėjų nuo 13 iki 24 metų, ansambliui vadovauja Analia Dulke ir Juan Ignacio Fourment Kalvelis. Ansamblis koncertuoja  įvairuose  šokių festivaliuose Argentinos ir Urugvajaus miestuose.

Reikia pabrežti, kad kitais metais lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis “Nemunas” dalyvaus Lietuvos Šokių Šventėje, tai bus pirmas kartas Lietuvoje. “Nemunas” dalyvavo vieną  kartą lietuvių tautinių šokių šventėje Toronte (Kanada), tai buvo  2000-aisiais  metais.

Šventės metu buvo perskaityti  sveikinimai, gauti  iš Urugvajaus Lietuvių tautinių šokių ansamblio “Ąžuolynas”,  Lietuvos liaudies kultūros centro, Alytaus miesto liaudies dainų ir šokių ansamblio “Daina”, Lietuvių tautinių šokių kolektyvo “Kalnapušė”, Panavėžio  tautinių šokių ansamblių “Grandinėlė” ir “Miestelėnai”, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto  tautiškos kapelijos “Sutaras” bei lietuvių tautinių šokių ansamblio “Žaibas” iš Madison Wisconsin, JAV.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *