Lietuvoje įvedamas žiemos laikas


Laikrodis Gedimino prospekte Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.

Sekmadienį Lietuvoje pereinama į žiemos laiką – laikrodžiai 4 val. ryto bus persukami valanda atgal. Nors europarlamentarai siūlė nuo 2021-ųjų atsisakyti sezoninio laiko keitimo Europos Sąjungoje, vis dėlto siūlymui pritarta nebuvo.
 
Laiko sukimo tvarka jau ne vienerius metus kelia kontroversiškas diskusijas. 2018 m. Europos Komisijos vykdyta apklausa parodė, kad iš 4,6 mln. apklaustų europiečių tik 16 proc. palaiko sezoninio laiko sukimą. Likę 84 proc. pasisakė už tokios praktikos atsisakymą.
 
2019 m. europarlamentarai pateikė siūlymus dėl sezoninio laiko keitimo ES valstybėse atsisakymo. Europarlamentarai siūlė, kad paskutinį kartą ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, laikrodžiai būtų persukti 2021 m. paskutinį kovo sekmadienį. Šalys, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tai padarytų 2021 m. paskutinį spalio sekmadienį.
 
Europarlamentarų manymu, ES valstybės turėtų tarpusavyje koordinuoti sprendimus dėl pasirinkto laiko, o Europos Komisija turėtų juos įvertinti, kad nebūtų pakenkta bendrajai rinkai. Prireikus, Komisija galėtų pasiūlyti atidėti direktyvos įsigaliojimą iki metų. Siūlymas pritarimo nesulaukė.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2021.10.31; 08:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *