Mirusiųjų atminimo dieną


Pieta. Vytauto Visocko nuotr.

Minint Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kariai sekmadienį pagerbs žuvusiųjų laisvės gynėjų atminimą ir padės gėlių Antakalnio ir Rasų kapinėse, Panerių memoriale ir prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko, kovojusios su okupacija Lietuvos valstybės vadovo, faktiškai vykdžiusio Lietuvos Respublikos prezidento pareigas, generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos.
 
Gėlių kariai taip pat padės ir Panerių memoriale prie kryžiaus žuvusiems lietuviams ir prie paminklo Vietinės rinktinės kariams. Antakalnio kapinėse bus pagerbti žuvusieji už Tėvynę padedant gėlių Lietuvos karių memoriale bei prie Laisvės gynėjų. Garbės sargybos kuopos kariai kartu padės gėlių ir prie Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapo, poeto Justino Marcinkevičiaus bei prezidento A. M. Brazausko kapų.
Alytaus Angelų sargų kapinėse. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Taip pat pagerbimo ceremonijos vyks ir Rasų kapinėse. Gėlių bus padėtos prie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus kapo bei Nežinomo kario kapo, taip pat prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kariai apsilankys ir Rasų kapinių koplyčioje, kurioje palaidoti 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai bei gėlių padės prie lietuvių tautos dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kapo.
 
Kasmet Vėlinių išvakarėse visų Lietuvos kariuomenės įgulų kariai, Lietuvos karo akademijos kariūnai, kariai savanoriai kartu su Lietuvos šaulių sąjungos nariais lanko ir tvarko įvairiose šalies vietose palaidotų rezistencijos, Nepriklausomybės kovų dalyvių, vadų, Lietuvos generolų, partizanų, tarpukarį žuvusių Lietuvos lakūnų kapus. Jie tautine juostele apjuosia žuvusių karių antkapinius paminklus ir kryžius, uždega žvakutes, Lietuvos generolų antkapius apriša Lietuvos kariuomenės vado juosta.
 
Iš viso aplankoma apie 1,5 tūkst. karių kapaviečių ir daugiau nei 2,2 tūkst. karių amžinojo poilsio ar įamžinimo vietų visoje Lietuvoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.10.31; 08:38
print

Vienas komentaras

  • Man tai yra diena, kuomet norisi prisiminti mirusiuosius tokius, kokie gyveno, o ne raudoti prie paminklo ir pergyventi, kad kaimynas kapelį sutvarkė gražiau. Tad visus priežiūros darbus patikiu profesionalams, o vykstu tik aplankyti, pagerbti, pabendrauti mintimis.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *