Lietuvoje lankosi Vokietijos Sausumos pajėgų vadas


Lietuvoje lankosi Vokietijos Sausumos pajėgų vadas Alfonsas Maisas ir Vokietijos parlamento narė dr. Eva Hoegl. Vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Lietuvoje lankosi Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Alfonsas Maisas ir Vokietijos parlamento narė dr. Eva Hoegl. Gen. ltn. A. Maisas, kaip Sausumos pajėgų vadas, Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Vizitas Lietuvoje prasidėjo susitikimais su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu ir Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru.
 
„Vokietija – viena iš svarbiausių partnerių mūsų šalies gynybos planavime ir atgrasyme. Galiu pasakyti, kad jų parama ir buvimas mūsų šalyje yra įvairiapusis ir, tikiu, vertinamas ne tik karių, bet ir visuomenės. Tarnaudami kartu su NATO pajėgų integravimo vieneto grupe, mūsų kariai turi unikalią galimybę mokintis ir tobulėti. Jau besibaigiančios pratybos „Schneller Degen 2021“ – ne tik pasitikėjimo Lietuva ženklas, bet ir puiki proga išbandyti savo priimančios šalies galimybes. Svečių iš Vokietijos patvirtinimas, kad po kelerių metų pratybos planuoja sugrįžti į Lietuvą – aukščiausias įvertinimas Lietuvos kariuomenei,“ – teigė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.
 
Susitikimo metu, kaip teigiama Lietuvos kariuomenės pranešime, aptartos bendradarbiavimo galimybės, taip pat dabartinė situacija Lietuvoje ir galima užsienio šalių parama. Parlamentarė patikino, kad kiekviena NATO pajėgų integravimo vieneto grupė iš Lietuvos grįžta sustiprėjusi ir patobulėjusi. Taigi karių siuntimas į Lietuvą – abipusė nauda.
 
Vilniuje svečiai, lankydamiesi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe, susitiko su Sausumos pajėgų vadu brg. gen. R. Vaikšnoru, dalyvavo pristatymuose apie Lietuvos sausumos pajėgas.
 
Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vado bei Vokietijos parlamento narės dienotvarkėje numatytas susitikimas su Gynybos štabo viršininku brg. gen. Mindaugu Steponavičiumi bei lankymasis NATO pajėgų integravimo vienete. Delegacija Rukloje susitiks su ten tarnaujančiais Vokietijos kariais, o Nemenčinėje ir Pabradėje aplankys Vokietijos kariuomenės 10-osios tankų divizijos pratybas „Greitas kardas“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.27; 06:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *