Lietuvoje lankysis Latvijos prezidentas


Egilas Levitas, Latvijos prezidentas. EPA – ELTA nuotr.
Ketvirtadienį prezidento Gitano Nausėdos kvietimu darbo vizito į Lietuvą atvyksta Latvijos prezidentas Egilas Levitas.
 
Tai atsakomasis Latvijos vadovo vizitas į Lietuvą, praėjus beveik dviem su puse mėnesio po prezidento G. Nausėdos vizito į Rygą. Abu vadovai taip pat buvo susitikę rugpjūčio 23 d. Lietuvos ir Latvijos pasienyje minint Baltijos kelio 30-ąsias metines.
 
Susitikime numatyta aptarti dvišalių santykių aktualijas, tarp jų prezidento pasiūlytus trišalius Baltijos šalių vadovų susitikimus, baltų tautų paveldo išsaugojimo klausimus. Daug dėmesio bus skiriama regioniniam Baltijos šalių saugumui ir pasirengimui būsimajam NATO vadovų susitikimui.
 
Prezidentai aptars ir infrastruktūros projektus: elektros tinklų sinchronizacijos, „Rail Balticos“ įgyvendinimo eigą. Valstybių vadovai taip pat kalbės energetikos nepriklausomumo, bendro atsako dėl netoli Lietuvos sienos statomos Astravo atominės elektrinės bei transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimo temomis.
 
Dvišaliu formatu bus aptartos pozicijos dėl svarbiausių Europos Sąjungos darbotvarkės klausimų – naujos finansinės perspektyvos, Rytų partnerystės, „Brexito“ pasekmių ir mobilumo paketo.
 
Vizito Vilniuje metu Latvijos prezidentas pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, padėdamas vainiką prie Laisvės gynėjų paminklo Antakalnio kapinėse.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.03
print