„Metų inovacija 2019“ apdovanotas Progressus Group UAB gaminys -Vandeniui laidus grindinys


Nerijus Bakasėnas, šio komentaro autorius

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ūkininkams, bet taip pat ir leis atrasti būdų, kaip padėti mažiau išvystytiems Lietuvos regionams.

Parodos „Inno panorama 2019“ prizu „Metų inovacija 2019“ apdovanotas Progressus Group UAB gaminys – vandeniui laidus grindinys AKMENS TAKAS (trinkelės su fiksuotu laidžiu užpildu). Daugumos parodos lankytojų nuomone, tai lengviausiai ir greičiausiai pritaikoma Lietuvos ūkyje inovacija, nereikalaujanti didelių investicijų ir galinti atnešti plačią naudą visuomenei. Didelį savivaldybių atstovių dėmesį patraukė lengvas grindinio montavimas ir žema kaina.

Vandeniui laidus grindinys. Paroda

„Šių metų parodos šūkis – sprendimai regionų plėtrai. Norima, kad būtų išvystyti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet visi regionai galėtų augti tolygiai. Čia po vienu stogu apjungėme verslo įmones, mokslo, viešojo sektoriaus nevyriausybinių organizacijų atstovus. Parodos akcentu taps „Inovacijų alėja“, į kurią tikimės ateityje matysime dar augiau dalyvių, kurie pristatys naujoves“, – atidarymo metu kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos kancleris Antanas Maziliauskas.

Patikrintą lietui laidžią grindinio sistemą gamina Progressus Group UAB. Vandenį praleidžianti danga užtikrina vandens pralaidumą (priklausomai nuo užterštumo) nuo 880 iki 3300 l/ha*s, tai mažiausiai  apie 3 kartus daugiau nei lyjant krenta iš dangaus (270 l/ha*s). Naudojant trinkelės su fiksuotu laidžiu užpildu, vienu metu sprendžiamos dvi problemos: surenkamas perteklinis lietaus vanduo ir laistomi medžiai.

Parodoje

Tik pradėjus naudoti tokią sistemą, galima sumažinti centralizuotai surenkamą lietaus paviršinių nuotekų kiekį iki minimumo. „Daug metų parduodu vandeniui laidų grindinį ir žinau, kad tik taip galima sumažinti liuku, grotu, ir kitu sovietinių laikų infrastruktūros reliktų kiekį, ypač senamiestyje – siūlo Progressus Group specialistas Nerijus Baltrukonis.

Parengė Nerijus Bakasėnas

2019.10.03; 06:00

print