Lietuvoje populiarėja čerpių stogai


Nibra čerpės akcija; 2019 garantija

Keraminių čerpių stogas ilgą laiką buvo prabangos, kokybės, gero namo simbolis.

Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje čerpėmis dengti privačių namų stogai tradiciškai sudaro vyraujančią dalį (90% – 80%) stogų. Per ilgą laiką susidarė nuomonė, kad čerpių stogas kainuoja brangiau už kita danga dengtą stogą.

Situaciją pasikeitė atėjus naujoms technologijoms, buvo sukurtos lengvos betoninės čerpės, stogai tapo žymiai lengvesni ir pigesni. Pastebėta, kad jau kuris laikas (paskutiniai 3 metai) Lietuvoje pinga čerpių stogai.

Čerpių stogai toliau populiarėja ir Lietuvoje. Skaičiuojama, dabar Lietuvoje yra 5 mln. m 2 šlaitinių stogų. Mūsų gamtinės sąlygos gana sudėtingos, atšiaurios – oro temperatūra dažnai svyruoja (daug šilumos/šalčio ciklų), santykinis oro drėgnumas taip pat aukštas, gūsingi vėjai.

Tokiomis gamtinėmis sąlygomis ypač tinka čerpės. Įsibėgėjusi pastatų renovacija taip pat padidina lengvų betoninių čerpių poreikį. Nekilnojamo turto pardavėjai pastebi, kad daugėja klientų pageidavimų, pirkti čerpėmis dengtus namus. Šiandien, kai tampa aktualus darnių statybinių medžiagų pasirinkimas, vis daugiau nekilnojamo turto plėtros kompanijų domisi galimybe naujai statomus namus dengti čerpėmis.

Populiariausia alternatyva čerpėms buvo profiliuotos plieninės skardos (čerpinio profilio) stogai, po 2016 metų nuosmukio, pakilus plieno kainoms („MetalMiner“ duomenys), kokybiška plieninė danga jau nėra tokia pigi. Kokybiško čerpinio profilio skardos kaina svyruoja nuo 6,9 iki 12 eurų už kvadratinį metrą. Stogo montavimo darbų kaina sudaro esminę stogo kainos dalį, o keraminės čerpės vis dar turi tendencija pigti. Čerpių kainos kritimą lemia pilnai automatizuota čerpių gamyba, naujos mišinių ir degimo procesų technologijos, padidėjusi konkurencija tarp Vokietijos čerpių gamintojų.

„Dabar, kai didelę dalį stogo kainos sudaro montavimo darbų kaina, kai įvairių gamintojų čerpinių stogų dangas galima nupirkti po 7–8 eurus už kvadratinį metrą, apsimoka rinktis ilgaamžiškesnes čerpes“, – teigė UAB „Progressus Group" konsultantas Nerijus Baltrukonis.

Nelskamp čerpės renovacijai

„Kokios čerpės geriausios? Mūsų įmonė daug metų parduoda čerpes, dažnai vyksta populiariausių čerpių pardavimo akcijos. Populiariausi tarp pirkėjų yra vokiški NIBRA čerpių stogai (gamintojas „Nelskamp“). Jie sudomina, kai žmonės atkreipia dėmesį į čerpių funkcines savybes, o ne tik spalvą, vaizdą ar kitus, dažnai mažiau vertingus, dalykus. Statydamiesi namus ir imdami paskolas 30-iai metų žmonės nori, kad ir jų namų stogai būtų ilgaamžiai“.

Šį rudens sezoną paskelbta prekybinė akcija MS-5 Marselio tipo čerpėms. Kaina nuo 7,99€/ m 2 + pvm. Kokią naudą gausite pasirinkęs čerpių stogą?:

  • Patikima investicija, jums nereikės keisti stogo mažiausiai 30 metų, Gamintojo garantija jūsų objektui su montuotojo kontaktais;
  • Tvari investicija: pirkėjas galės bet kada įsirengti estetišką stogą su integruota saulės energijos sistema " 2power " ar paprasta saulės kolektorių sistema;
  • Maksimali apsauga nuo kritulių čerpių rinkoje: tik 6vnt/ m² , o tai mažiau sujungimų tarp atskirų čerpių ir mažiau net teorinių vandens (lietaus ar sniego) patekimų per juos;
  • Ilgalaikė estetika: MS-5 istorinė Marselio tipo čerpė. Visada madinga klasika!

Taip pat svarbu, kad gamintojas išduoda garantiją (stogo techninį pasą) objektui, kuriame sumontuotos „ Nelskamp “ NIBRA čerpės. Užsakovo pageidavimu, čerpes galime pristatyti tiesiai į statybų aikštelę.

Rinkis kokybę!

UAB „Progressus Group&quot

2019.09.13; 06:00

print