Lietuvoje vieši JAV Oro pajėgų štabo viršininkas


Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Valdemaro Rupšio ir JAV Oro pajėgų štabo viršininko gen. Charles Q. Brown Jr. spaudos konferencija. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Lietuvos kariuomenė praneša, kad šiandien, antradienį, į Lietuvą atvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Oro pajėgų štabo viršininkas generolas Charles Q. Brown Jr., kuris susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu, Karinių oro pajėgų vadu pulkininku Antanu Matučiu ir dar kartą patvirtino geležinį JAV įsipareigojimą Lietuvos saugumui.
 
Madride vykusiame NATO viršūnių susitikime keltas klausimas dėl NATO erdvės, ypatingai rytinio flango, gynybos stiprinimo, tad dvišaliame susitikime aptartas Jungtinės Amerikos Valstijų, Lietuvos strateginių sąjungininkų, karinių oro operacijų ir pajėgumų planavimas bei Baltijos jūros regiono oro gynyba.
 
„Šiuo metu vykstančio karo Ukrainoje pamokos aiškiai parodo, kaip svarbu užtikrinti karinių vienetų oro gynybą, apsaugoti strateginę šalies infrastruktūrą nuo oro grėsmių. Kalbant apie visų karinių dimensijų sinergiją – sausumos, oro, jūrų ir kibernetikos – mūsų regiono saugumo paveiksle, Jungtinių valstijų indėlis yra akivaizdus ir atgrasymas jau veikia“ – pabrėžė bendroje spaudos konferencijoje gen. ltn. V. Rupšys.
 
Nuo 2020 m. birželio mėnesio JAV oro pajėgoms vadovaujantis gen. Charles Q. Brown Jr. pasisako už ginkluotojų pajėgų modernizaciją, nes šiandienos grėsmės ir kovos būdai su jomis, gali netikti ateities iššūkiams. Pagal Lietuvos ir JAV vyriausybės pasirašytus susitarimus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų technikos parką papildė trumpojo nuotolio antžeminės oro gynybos sistemos „Avenger“ bei vidutinio nuotolio oro gynybos NASAMS sistemos. Pasirašyti susitarimai įsigyti 4 UH-60 „Black Hawk“ sraigtasparnių ir 8 mobilias raketų paleidimo sistemas HIMARS kartu su kelių tipų raketomis, tarp jų ir ilgojo nuotolio, kurios pasiekia taikinius už 300 kilometrų, bei netrukus planuojama pasirašyti pirkimo sutartį dėl kovinių dronų „Switchblade 600“.
 
JAV Oro pajėgų štabo viršininkas generolas Charles Q. Brown Jr. Andriaus Uforto (ELTA) foto

Įsigyjama karinė technika yra suderinama su kitomis Lietuvos kariuomenės naudojamomis technologijomis, todėl ją lengviau integruoti į esamus gynybos planus.
 
Tamprus transatlantinis ryšys ir JAV lyderystė prisideda prie Lietuvos oro gynybos stiprinimo tiek parama karinių įsigijimų srityje, tiek įsisavinant įsigytą naujausią karinę techniką. Karinės oro pajėgos su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardijos (PANG) pagalba rengia oro pajėgų karininkus, taip pat būsimuosius UH-60 „Black Hawk“ sraigtasparnių pilotus, organizuoja oro operacijų planavimo kursus, sąveikos karininkų, oro krovinių krovimo ir gabenimo kursus bei seminarus, skelbiama pranešime.
 
Organizuojamos kasmetinės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės ugniagesių gelbėtojų praktinės pratybos Ramšteino oro pajėgų bazėje, taip pat Priešgaisrinės ir gelbėjimo grandies mokymai su JAV oro pajėgomis, pavojingų medžiagų identifikavimo, neutralizavimo pratybos „Hazmat“ (vyksta JAV). 2018 m. PANG inžinerijos vieneto (Red Horses) pastangomis Kazlų Rūdos poligone įrengta šaudymo iš oro į antžeminius taikinius šaudykla JTAC pajėgumams treniruoti bei planuojama su PANG pagalba Pagudonėje įrengti sraigtasparnių nusileidimo aikštelę, mokymo patalpas. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.12.21; 06:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *